Czym się różni kobieta od mężczyzny? Różnice między kobietą a mężczyzną

14

“Mimo że mówi się o tym, że mężczyźni coraz bardziej niewieścieją, a kobiety wręcz przeciwnie, to wciąż jest, moim zdaniem, sporo różnic między obiema płciami.

Kobiety na przykład lubią mówić. Natomiast faceci nie lubią…słuchać.

Czym się różni kobieta od mężczyzny

Mężczyzna może dobrze wyglądać z dwudniowym zarostem, kobieta zdecydowanie nie. Żadna niewiasta nie zakocha się w facecie tylko dlatego, że ma zgrabne nogi, mężczyźnie czasami to wystarczy.

Kiedy kobieta nie ma ochoty na seks, boli ją głowa. Kiedy mężczyzna nie ma ochoty na seks, kobieta jest urażona. Ona chce mieć dom po to, żeby miała gdzie mieszkać i dokąd wracać, on częściej po to, żeby miał skąd wychodzić. On może być szczęśliwy przez całe życie z jedną kobietą. Ale nie musi. Ona nie musi być nieszczęśliwa przez całe życie z jednym mężczyzną. Ale może. ” Maria Czubaszek “Nienachalna z urody”

Różnice między kobietą i mężczyzną

Różnice między kobietą i mężczyzną to temat wielu debat naukowych, skeczy i wystąpień publicznych. Wszak każdy widzi, że kobiecie daleko do mężczyzny i vice versa. Różnimy się między sobą tak bardzo (nie tylko pod względem budowy kluczowych miejsc), że już dawno temu przypieczętowano sformułowanie, że mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus.

 

Podobno przyczyną jest całkiem inna budowa mózgu.

Wszyscy zaczynamy w życiu płodowym jako kobiety, dopiero z czasem zaczynamy się różnić…Między 6 a 12 tygodniem ciąży męskie zarodki pod wpływem testosteronu wykształcają męskie narządy płciowe. I wszystko się zaczyna…

Stereotypy czy prawdziwe różnice między kobietą a mężczyzną?

Przez wieki rozmowa o różnicach między kobietą i mężczyzną sprowadzały się do przekonania, że mężczyzna to ten pewny siebie, inteligentny i rozgarnięty osobnik, a ona to głupiutka, skupiona na piłowaniu paznokci gęś. Istniało przekonanie, które niestety nie straciło na ważności, że jak coś zrobione jest po męsku to dobrze, ale już jeśli zrobi się coś “jak baba” to bardzo źle.

Obecnie wiemy, że budowa mózgu kobiety i mężczyzny jest trochę inna, jednak różnice te się równoważą. Dużo większe znaczenie ma za to wychowanie i wartości uznawane w danym społeczeństwie.

Różnice między kobietą i mężczyzną są najbardziej wyraziste w sposobach ekspresji:

 • Kobiety generalnie mówią, by poukładać sobie wszystko w głowie, mają skłonność do myślenia na głos. Mężczyźni dużo częściej odzywają się dopiero wtedy, kiedy już wszystko gruntownie przemyśleli.
 • Kobieta ma niespotykaną podzielność uwagi. Może robić pięć rzeczy naraz, nawet w łóżku, w kluczowych momentach obmyślając menu na niedzielny obiad. Mężczyzna musi mieć natomiast ciszę i spokój, gdy wkręca żarówkę.
 • Kobieta otwierając lodówkę, widzi każdy szczegół. Mężczyzna tylko to, co znajduje się tuż przed jego nosem (choć i to nie zawsze). Wydaje się, że ma klapki na oczach lub przez wąską lunetę. Ma problem, by cokolwiek znaleźć i potrzebuje pomocy: “a gdzie jest…..”?
 • Mężczyzna często nie słyszy, co mówi do niego kobieta, ponieważ, gdy zajmuje się czym innym, zwyczajnie nie dociera do niego żaden inny bodziec. Kobieta z kolei słyszy nawet to, co lepiej żeby nie słyszała.
 • Kobiety cechuje dużo częściej niższe poczucie własnej wartości. Panowie zazwyczaj nie mają z tym problemu.

Na koniec dobra wiadomość – kobieta i mężczyzna są różni, ale równi. Wszystkie różnice mają służyć do tego, by łatwiej nam się razem żyło. I tego się trzymajmy.

14 KOMENTARZE

 1. Marka Gungora miałam okazję “poznać” na naukach przedmałżeńskich i naprawdę wynieśliśmy kilka mądrości życiowych z jego wiedzy. To prawda z tą podzielnością uwagi. Mój mąż przy czytaniu gazety musi mieć kompletną ciszę. Ja podczas czytania książki jestem w stanie słuchać muzyki w radio, być świadoma o co się mnie pyta a gdy mąż ogląda kabarety często się śmieję ze skeczy. 😀

 2. yyyy… po przeczytaniu tego artykułu, swoich zainteresowaniach i kilku sytuacjach z życia stwierdzam, że powinnam była urodzić się facetem…. XD

 3. Różnice między kobietą a mężczyzną są dosyć znaczące choć muszę przyznać że w gronie swoich koleżanek mam takie które powinny być typowymi facetami i Odblokuj dostęp takich facetów którzy patrząc na ich punkt widzenia i myślenia powinien być kobietami i to jeszcze w dodatku bardzo zaradnymi 😀

 4. Kobiety cechuje dużo częściej niższe poczucie własnej wartości. Panowie zazwyczaj nie mają z tym problemu.

  To na ile ktoś się ceni jest często wynikiem wychowania i wzorców rodzinnych oraz doświadczeń.

  Kobieta ma niespotykaną podzielność uwagi. Może robić pięć rzeczy naraz, nawet w łóżku, w kluczowych momentach obmyślając menu na niedzielny obiad. Mężczyzna musi mieć natomiast ciszę i spokój, gdy wkręca żarówkę.

  Nigdy nie słyszałem o kobietach które mogą robi piec rzeczy na raz. Gdy tak się robi człowiek jest rozproszony zwykle nic nie jest zrobione dobrze.

  To czy ktoś duzo mówi czy mało jest jest często wynikiem osobowości/temperamentu a niekoniecznie płci. są ludzie bardziej i mniej ekspresyjni.

  Ogólnie bzdety. Nie wiem kto to pisał anie widać nie ma pojęcia o ludzkiej psychice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj