Jazda na łyżwach po 40? No pewnie!

4

Nigdy nie jeździłaś na łyżwach? No to przyszedł ten czas, kiedy warto spróbować! Nie, nie jesteś za stara. Złap nieco dystansu i do przodu. To będzie świetna zabawa. Naprawdę! Być może długo nie jeździłaś? Ostatni raz łyżwy miałaś na nogach 30 lat temu i ślizgałaś się na boisku za szkołą, gdy woźny wylał wężem ogrodowym nieco wody w mroźny dzień? To nic nie szkodzi. Dawno było, ale się liczy. Wskakuj na lód 🙂 Naprawdę warto!

łyżwy po 40

Dlaczego warto jeździć na łyżwach po 40 też?

Najważniejszy argument jest taki, że to po prostu świetna zabawa. Czujesz wiatr we włosach, wolność, niezależność. Wszystko staje się takie proste i nieskomplikowanie radosne.

Możesz sobie przypomnieć, jak to było, gdy byłaś małą dziewczynką i ślizgałaś się na prostych łyżwach, być może samodzielnie wykonanych. Teraz sprzęt jest dużo ładniejszy i wygodniejszy. Możesz dobrać łyżwy idealne do Twojego rozmiaru i zapomnieć o pożyczaniu łyżew od starszego rodzeństwa. Frajda jazdy dużo lepsza, no i ten komfort.

Na lodowisko można wybrać się samodzielnie lub z bliską osobą – przyjaciółką lub partnerem. To także świetny sposób na poznanie nowych ludzi. Podczas jazdy na łyżwach jesteśmy zazwyczaj wyluzowane, przyjazne, otwarte, a to sprzyja zawieraniu nowych znajomości.

Mnóstwo zalet

Na łyżwach można jeździć w wielu miejscach – na starówkach wielu miast, na lodowiskach otwartych i zamkniętych.

Dlaczego warto? Bo:

  • to doskonała aktywność,
  • pozwalająca na niesamowity relaks,
  • wycisza,
  • wzmacnia ciało,
  • korzystnie wpływa na sylwetkę,
  • pozwala wyćwiczyć mięśnie nóg,
  • wzmacnia stawy,
  • korzystnie wpływa na krążenie,
  • pomaga schudnąć (w trakcie godziny można spalić nawet 800 kalorii).

Dobra wiadomość jest też taka, że jazda na łyżwach jest tania. Nie potrzeba wielkiego sprzętu, ani przygotowań. To rozrywka niemal dla każdego – dużych i małych. Pozwala na prostą aktywność fizyczną, a dla osób bardziej zaawansowanych otwiera naprawdę wiele dodatkowych możliwości.

Poza tym można nie jeździć wiele lat…i nadal pamiętać, jak to się robi. Wystarczy założyć łyżwy, dać sobie chwilę…i bardzo szybko raz nauczona przed laty umiejętność nam się przypomni.

Nie próbowałaś nigdy jeździć? Nie szkoda. Sama nauka jest prosta. Można zacząć od podstaw, niezależnie od wieku.

Gotowa? 🙂

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj