Kiedy warto walczyć o mężczyznę?

2

Mówią, że o mężczyznę nie warto walczyć. Bo to uwłaczające. O mężczyznę należy dbać, zabiegać, ale nigdy nie należy żebrać o miłość. Przecież nie jesteśmy Meridami Walecznymi, ale kobietami zasługującymi na wartościowe relacje. Poza tym mądry mężczyzna wcale nie chce naszej walki. On pragnie tylko wiedzieć, że jest kochany. Gdy to wie i to czuje, to sam sobie da radę ze wszystkim. I sprawi, że jego ukochana będzie najszczęśliwszą osobą na świecie. Takie to proste?

Kiedy warto walczyć o mężczyznę?

O związek trzeba dbać

Walka to desperacja. To wynik w postaci wygranego i przegranego. To stawianie się w pozycji…osoby przegranej, tej gorszej, już na wstępie. Prawda, że słaba perspektywa?.

Dlatego walka nie jest dobra. To obudzenie się ze snu zimowego zbyt późno. Dawno już nadeszła wiosna, wszystko się zmieniło, a my śpimy jak zaklęci. Dlatego walka w takim momencie jest pozbawiona sensu. Już jest zbyt późno. Oczywiście, gdy nam zależy, zawalczymy. Postaramy się. Wyciągniemy wnioski (oby!). Jednak co do zasady należy takim sytuacjom zapobiegać…. i o związek dbać. Na co dzień.

Czy walczyć?

Oczywiście można walczyć, gdy ma się siłę… Tylko ile w ten sposób można funkcjonować? Jak długo tak żyć? Wystarczy chwila nieuwagi, odpuszczenia, a on sobie pójdzie. Jeśli jemu nie zależy, to nic go nie przekona. Wystarczy, że przestałaś o niego zabiegać, a on wykorzysta tę chwilę nieuwagi…. Czy to rzeczywiście dobra perspektywa? Czy z szacunku do siebie nie warto od razu odpuścić?

Nic dziwnego, że panuje pogląd, że o prawdziwą miłość nie trzeba walczyć. Szkoda czasu na walkę, bo prędzej czy później okazuje się, że nie było warto. Poza tym żadną walką nie da się nikogo zmusić do miłości.

Gdy chcą tego dwie strony

Jest też druga strona medalu. Kryzysy, które pojawiają się w związku. One nieco nas otrzeźwiają i mobilizują do walki. Jeśli obu stronom zależy, to walka o wspólną relację ma sens. Kobieta powinna walczyć o mężczyznę tylko wtedy, kiedy on sam chce walczyć o nią. Takie obopólne zabieganie o siebie i własną przyszłość ma wielki sens!

Poza tym czasami walka jest wskazana, gdy się zawaliło. Gdy kobieta mocno zawiodła, to…może zrobić wiele, by naprawić swoje winy. I wtedy walka wydaje się rozsądną opcją.

Jeśli zastanawiasz się czy warto

Poza tym istnieje brutalna prawda, z której mądrością nie ma co dyskutować. Jeśli zastanawiasz się, czy warto walczyć o mężczyznę, to znaczy, że już znasz odpowiedź. Nie warto. Jeśli rozważasz, czy go kochasz, to nie kochasz. To bardzo proste. Już sam fakt pojawienia się takiego pytania, niesie jednoznaczną odpowiedź.

Dlatego może warto uświadomić sobie to, co już w głębi serca wiesz?

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj