Na co zwraca uwagę mężczyzna przy pierwszym spotkaniu?

18

Możemy mówić, że jest to próżność, ale równie dobrze naturalna cecha każdego człowieka. O czym mowa? O tym, że chcemy się podobać, czuć się atrakcyjne. Ta potrzeba zresztą nie jest typowa tylko dla kobiet, ale również charakterystyczna dla mężczyzn. A jeśli o nich mowa, to często pada pytanie – na co zwraca uwagę mężczyzna przy pierwszym spotkaniu. Odpowiedzi mogą Cię zaskoczyć.

Na twarz

38 % pytanych mężczyzn podkreśla, że przy pierwszym spotkaniu największą uwagę zwraca na twarz.

I tu kluczowe są oczy i usta. Wielu, bardziej wprawionych panów, zwraca uwagę również na makijaż (!), czy nie jest w ich ocenie zbyt mocny i co mówi o danej kobiecie. Niektórzy próbują dokonać niemożliwego i spoglądają jednocześnie na twarz i piersi...;)

Przy spoglądaniu na twarz uwagę przykuwają również włosy – gęste, ładnie obcięte, zadbane.

 

Na tyłek

34% zapytanych mężczyzn, czyli nieznacznie mniej, wskazuje, że skupia się przede wszystkim na pośladkach.

Dlaczego? Podobno patrzenie na pośladki daje mężczyznom informację zwrotną na temat tego, jak bardzo kobieta o siebie dba i jaka jest…w łóżku.

Na piersi

Na ten kluczowy element kobiecej urody wskazało 18% mężczyzn. Piersi, wbrew pozorom, wcale nie muszą być ogromne (choć nie brakuje miłośników większych piersi), liczy się ich kształt i wszelkie subiektywne oceny atrakcyjności tej partii ciała.

Na nogi

Nogi jako pierwsze przykuły uwagę 10% zapytanych mężczyzn.

Wnioski? Zanim cokolwiek powiesz, choćby “głupie część” zostaniesz już zrewidowana od góry do dołu i konkretnie oceniona.

Nieliczni mężczyźni szczególną uwagę zwracają na stopy, kolor włosów, który w dużym stopniu mówi o tym, jak kobieta pragnie być odbierana. Ważny jest też palec serdeczny, by ocenić, czy kobieta jest…wolna. Chociaż dla niektórych pozostaje to bez znaczenia…

A na co zwracają uwagę kobiety?

Następne pytanie nasuwa się samo. Czy my kobiety różnimy się pod względem oceny drugiej osoby na podstawie wyglądu? Okazuje się, że nie bardzo.

Na plaży w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na brzuch mężczyzny, następnie na twarz i ramiona. Gdy natomiast spotykamy mężczyznę na ulicy, czyli nieco inaczej ubranego niż na rozgrzanym piasku, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na oczy, potem na uśmiech, następnie wzrost i dłonie.

A dla Ciebie co jest najważniejsze? Na co zwracasz uwagę, gdy poznajesz mężczyznę?

Przeczytaj – jak rozpoznać, że się mu podobasz.

18 KOMENTARZE

  1. Jeśli tylko to możliwe zaglądam w oczy, żeby zajrzeć jeszcze w głąb duszy. Patrzę na paznokcie czy są zadbane, nie obgryzione, na włosy i całą sylwetkę. Ważny jest też dla mnie zapach, niekoniecznie za milion dolarów, ale dający wrażenie czystości 😉 Duże znaczenie ma też słownictwo i zachowanie 🙂

  2. Jestem standardowa, bo u mężczyzn zwracam uwagę na oczy, uśmiech i ramiona 🙂 Brzuszek piwny pociągający nie jest, ale facet nie musi wyglądać jak atleta żeby zwrócić moją uwagę 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj