Nie marnuj życia. Na co? Ano na to!

3

Mówimy, życie jest krótkie. Kiedy to zleciało? Jakby to było wczoraj. I tak powtarzamy od lat, często bez odwagi, by iść o krok dalej. Skoro życie jest krótkie, to może czas w końcu przestać je marnować?

nie marnuj życia

Nie marnuj życia na życie czyimś życiem

Masz tylko jedno życie. Truizm. Każdy przecież o tym wie. To dlaczego o tym nie pamiętamy? Zamiast wsłuchać się w swój głos, uciszamy go, uważając, że zdanie innych jest ważniejsze. A wystarczyłoby od popracowania nad poczuciem własnej wartości.

Nie marnuj życia na próby przypodobania się wszystkim

Przecież tak istotne jest, by każdy nas lubił, akceptował. Dziwne, że tak sądzimy. Bo jeśli wszyscy nas lubią, to w gruncie rzeczy jest to podejrzane, prawda? Można przypuszczać, że nikt tak naprawdę nas nie zna. A budowane relacje są bardzo powierzchowne. Tego właśnie chcemy?

Nie marnuj życia na niewłaściwe osoby

Możemy łudzić się, że nasze otoczenie nie ma na nas wpływu. Prawda jest jednak taka, że najbliższe osoby mocno wpływają na nas. Decydują o tym, jakie jesteśmy, ile w nas optymizmu, czy stać nas na uśmiech, czy dążymy do tego, by było lepiej, czy próbujemy sklejać połamane skrzydła.

Nie marnuj życia na obawy

Strach to potężne narzędzie. Paraliżujące, odbierające nam wiarę i nadzieję. I co gorsza towarzyszące nam każdego dnia. Dlatego zamiast poddawać się lękom, warto je oswoić, zaakceptować, że są, ale nie poddawać się im. Iść do przodu, nie marnować życia na ciągłe zamartwianie się.

Nie marnuj życia na gonieniem za tym, co jest mało istotne

Rozwój osobisty dodaje skrzydeł. Robienie tego, co się lubi także. Kroczenie po szczeblach kariery – naturalnie też. Jednak tracenie zdrowych proporcji i równowagi w życiu zawsze w dłuższej perspektywie obraca się przeciwko nam. Niech nas nie zaślepia chciwość, żądze pieniądza, gonitwy za czymś, co bardzo szybko traci swoją wartość. Zauważmy to, co naprawdę ważne.

„Twój czas jest ograniczony, a więc nie marnuj go na życie cudzym życiem. Nie daj się złapać w pułapkę przeżywania życia, będąc sterowanym przez innych.Nie pozwól, by zgiełk opinii innych zagłuszył twój wewnętrzny głos.I co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją.One jakimś cudem już wiedzą, kim tak naprawdę chcesz zostać.Wszystko inne ma wartość drugorzędną!”
Steve Jobs

 

3 KOMENTARZE

  1. Lubię sobie tak patrzeć spokojnie jak innych uwiera,to jak ktoś idzie własną drogą, bez oglądania się na opinie i ” dobre rady” innych?zawsze mówię sobie, że jeśli ktoś nie ponosi konsekwencji moich decyzji to nie ma prawa mnie oceniać ani sterować moim życiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj