Suszarka do włosów z dyfuzorem — czym się różni od zwykłej suszarki i jakie daje efekty?

1

Od wieków zadbane i zdrowe włosy były uważane za atrybut kobiecości. Odpowiednia pielęgnacja i dbanie o kosmyki to bardzo ważna rzecz dla milionów kobiet (i nie tylko!) na całym świecie. Poza dostosowaną do typu i potrzeb włosów pielęgnacją warto zadbać również o niezbędne akcesoria, zaczynając od zamiany podstawowych, często używanych narzędzi na ich bardziej zaawansowane wersje. Takim przykładem może być suszarka z dyfuzorem. Czemu ona służy?

suszarka z dyfuzorem

Suszarka z dyfuzorem – jak działa?

Zwykle dyfuzor występuje w formie odrębnej okrągłej nakładki, montowanej na otwór wylotowy suszarki. Wydmuchiwane powietrze ulatnia się przez otwory umieszczone w specjalnie zaprojektowanych wypustkach, między którymi układa się zwinięte pukle włosów. Ten sposób suszenia zapewnia mniejsze ryzyko puszenia się fryzury ze względu na łagodniejszy przepływ powietrza. A także większe bezpieczeństwo dla kondycji włosów, dzięki ograniczeniu tarcia i zminimalizowaniu ryzyka nieprawidłowego ułożenia strumienia względem struktury włosa.

Suszarka do włosów z dyfuzorem – dla kogo jest szczególnie polecana?

Opcja suszarki z dyfuzorem jest stworzona z myślą o posiadaczkach kręconych i falowanych kosmyków. Takie włosy wymagają zgoła innego traktowania, niż włosy proste. Loki łatwo jest uszkodzić, powodując ich puszenie i plątanie. Czy mając proste pasma, również możesz korzystać z nakładek tego typu? Owszem, szczególnie gdy zmagasz się z problemem puszenia. Spróbuj kilka razy potraktować swoją fryzurę pielęgnacją typową dla kręconych włosów – może okazać się, że wydobędziesz przepiękne, zdrowo wyglądające fale lub loki.

Jak używać tego rodzaju nakładki?

To proste! W przypadku osób z włosami kręconymi pielęgnacja wygląda następująco:

  1. Umyj włosy dobranym do kondycji skóry głowy (nie włosów!) szamponem
  2. Zastosuj odżywkę, a następnie wczesz ją w pasma przy pomocy grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami
  3. Porządnie spłucz produkt z włosów
  4. Zawiń odsączone włosy w ręcznik, a najlepiej bawełnianą koszulę
  5. Zastosuj odżywkę lub inny kosmetyk utrwalający skręt, np. piankę do loków lub żel „wgniatanie” kosmetyku na mokro pozwoli na naturalne rozdzielenie się pasm i utworzenie loków.
  6. Wysusz włosy przy pomocy suszarki z nałożonym dyfuzorem według następującego schematu: podziel włosy na kilka części, nawiń każdą z nich na dyfuzor, przyłóż do głowy i dopiero wówczas włącz nawiew. Nie ruszaj końcówką w trakcie suszenia, by nie doprowadzić do spuszenia!
  7. Gdy skończysz suszyć całą głowę, na końcówki włosów możesz nałożyć ulubiony olejek bądź serum, którym delikatnie „rozetrzesz” powstałe loki. Pozwoli to pozbyć się efektu posklejania kosmetykiem utrwalającym i nada włosom miękkości.

Suszarka z dyfuzorem do włosów kręconych – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Zanim wybierzesz suszarkę z końcówką do loków, zwróć uwagę na kilka istotnych elementów. Jednym z nich jest regulacja temperatury oraz mocy nawiewu. Dobrej jakości sprzęt posiada zwykle kilka opcji – w tym zimne powietrze, które doskonale działa na wygładzenie łuski włosa. Dyfuzory mogą także różnić się między sobą długością wypustek. Krótkie służą głównie układaniu loków i fal, natomiast dłuższe pomagają w tworzeniu objętości. Niektóre modele oferują także jonizację; to spore ułatwienie dla posiadaczy włosów puszących się lub z tendencją do elektryzowania.

Jeśli chcesz znaleźć odpowiednią suszarkę do włosów, sprawdź szeroki wybór produktów w sklepie Empik.com na stronie https://www.empik.com/agd/urzadzenia-do-pielegnacji/suszarki-do-wlosow,51011011,s – znajdziesz tam mnóstwo suszarek i innych akcesoriów do włosów, a także porównasz oferty różnych producentów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj