Włosy jak od fryzjera samodzielnie w domu?

1

Chodzić do fryzjera na mycie włosów, by cieszyć się pięknymi włosami na co dzień? To jest myśl. Jednak nie każdy ma czas i fundusze. Jak zatem zapewnić sobie fryzurę „jak od fryzjera” w warunkach domowych? Codziennie. Da się?

Włosy jak od fryzjera

Szampon

Wszystko zaczyna się od wyboru odpowiednich kosmetyków. Szampon można kupić za 10 złotych w markecie, ale i za 150 złotych w salonie sprzedającym profesjonalne produkty fryzjerskie.

To oczywiście nie jest tak, że zawsze drogi kosmetyk jest lepszy od tańszego. To zdecydowanie nieprawda. Można znaleźć fantastyczne szampony w niskiej cenie i produkty całkowicie do niczego znacznie droższe od średniej ceny rynkowej.

Klucz do sukcesu to wybór odpowiedniego produktu, pasującego do naszych potrzeb, naszego typu skóry głowy i włosów. I tak, jeśli zdecydujemy się na produkt naprawdę dobry, efekt będzie wow. Tak jak po wizycie w dobrym salonie fryzjerskim.

Tylko jak znaleźć dobry szampon właśnie dla nas?

Najprościej po prostu zapytać fryzjerkę, jakimi produktami umyła nam włosy i zakupić ten sam szampon w salonie. Oczywiście, jeśli jesteśmy zadowolone z efektu. Można też pokusić się o samodzielne poszukiwanie odpowiedniego produktu w dostępnych dla każdego salonach fryzjerskich online. Ta druga metoda ma tę zaletę, że możemy upolować najlepszą ofertę, najniższą cenę, produkt o najlepszym składzie i najkorzystniejszych opiniach. Kupując online, możemy poczytać o danym produkcie i podjąć na spokojnie najlepszą dla siebie decyzję. Ponadto warto dodać, że istnieje w wielu miejscach możliwość otrzymania próbek, a to też kusząca opcja, która ułatwi nam wybór odpowiednich kosmetyków.

Odżywka

Włosy należy myć dobrym szamponem. To wiadomo.

Kluczowy jest także wybór odżywki. Mamy generalnie dwie opcje – odżywka do spłukania i bez spłukiwania. Możemy użyć obu – do spłukiwania od razu po myciu i drugiej w formie sprayu nanoszonego na wilgotne lub suche włosy.

Generalnie, co nie jest zaskoczeniem, najwięcej wsparcia w formie odżywiania będą potrzebowały suche włosy. Podobnie jak włosy suche na końcach i tłuste u nasady – w tym przypadku nawilżanie powinno koncentrować się na końcówkach.

Znajdziemy odżywki polecane do włosów niskoporowych, średnioporowych i wysokoporowych. Innymi słowy takie, które są dostosowane do typu włosów, stopnia otwarcia łusek i potrzeb ich nawilżenia.

Możemy otrzymać odżywkę na same końcówki, zapobiegającą rozdwajaniu. Jeśli chcemy mieć włosy, jak po wizycie od fryzjera, warto systematycznie wykonywać olejowanie, które dociąży kosmyki i poprawi wygląd fryzury.

Podcinanie

Żeby mieć włosy jak od fryzjera, warto jednak od czasu do czasu do tego fryzjera pójść lub znaleźć osobę, która nam podetnie włosy w domu. Zdarzają się mężczyźni podcinający końcówki swoim żonom… Co ciekawe istnieją też metody na samodzielne podcinanie włosów. Mamy zatem różne możliwości. Także budżetowe.

Stylizacja

Są panie, które nie lubią codziennego stania przed lustrem i układania włosów. Najlepsze są dla nich fryzury niewymagające każdego dnia zabiegów tego typu. Warto poprosić fryzjera o odpowiedni dobór cięcia, które sprawi, że włosy „same będą się układały”.

Są też inne pomysły.

Niektóre kobiety polecają proste nawyki, by unikać codziennej stylizacji włosów, zwłaszcza z użyciem gorącego powietrza. Jednym z nich jest zaplatanie warkocza na mokrych włosach. Dzięki temu szybko uzyskamy lekko pofalowane, naturalnie wyglądające włosy, które prezentują się zdrowo..i sprawiają, że fryzura wygląda na gęściejszą. Włosy w luźny warkocz warto zaplatać codziennie na noc.

A co począć z oklapniętymi włosami?

Szybki sposób na nadanie objętości włosom to użycie suchego szamponu u nasady. To świetna, prosta i zawsze skuteczna metoda.

Warto zwrócić uwagę też na rodzaj używanej szczotki. Doskonałe opinie ma na przykład szczotka z włosiem z dzika, która nie szarpie włosów, nie wyrywa ich, i pozwala uzyskać ekstrablask. Poza tym poleca się wyrobić dobry nawyk i rozczesywać włosy, gdy lekko przeschną.

Jeśli musisz użyć suszarki, użyj chłodniejszego nawiewu, możesz sięgnąć też po produkty działające termoochronnie.

Na większe wyjścia sprawdzi się dobry lakier, taki, który jest łatwy do wyczesania z włosów po imprezie. Poza tym bardzo dobrze działa silikonowe serum, które doda włosom blasku i pięknego wyglądu.

O czym jeszcze należy pamiętać? Żeby nie myć włosów gorącą wodą, tylko letnią, dobrze spłukać szampon. Poza tym warto poświęcić chwilę, by wykonać sobie relaksujący masaż skóry głowy – podobnie jak ten, na który możemy liczyć w dobrym salonie fryzjerskim. W ten sposób pobudzimy krążenie i wzmocnimy kondycję włosów.

Włosy jak od fryzjera w domu? Tak, to możliwe!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj