Zakochać się w mężu… jeszcze raz

16

Po latach stabilnego, choć zbyt przewidującego związku łatwo się zakochać. Wystarczy przystojny, mocno intrygujący mężczyzna, całkiem inny niż mąż, by pojawiło się zauroczenie czy pożądanie. Historia stara jak świat. Jak jednak zakochać się ponownie w tym samym, dobrze znanym człowieku? Po latach spojrzeć w oczy bliskiej osoby, z którą jesteśmy “-dzieści” lat i poczuć znajome łaskotanie w brzuchu i…nieco poniżej też? To jest trudne, prawda? To zdarza się znacznie rzadziej!

Mam prawie 41,zakochałam się znów w mężu,seks codziennie i w całkiem innym wymiarze.” Żaneta

Szczęśliwy związek nie polega na jednorazowym wyznaniu miłości i poprzestaniu na tym. Żeby być prawdziwie szczęśliwą, powinnaś się zakochiwać w mężczyźnie każdego dnia na nowo. I każdego ranka być pewna, że właśnie jego, a nie kogoś innego chcesz.

Co musi się stać, by na nowo odkryć bliską osobę i zakochać się w niej jeszcze mocniej?

zakochać się w mężu

Musicie się zmieniać?

Osoba, z którą się wiążemy, 5 lat później jest inna. Za kolejne 10 lat jeszcze bardziej się zmienia. Dalej jest jeszcze gorzej. Chociaż…czasami dzieje się zupełnie inaczej. Bywa znacznie trudniej. Mianowicie wtedy, kiedy on nie zmienia się w ogóle. Mężczyzna pozostaje w miejscu, a kobieta stawia milowe kroki. On krzyczy za nią gdzieś w tyle, ale ona już nie chce wrócić, bo odkryła, że tam, gdzie się znajduje, jest znacznie ciekawiej. Nawołuje go do siebie, ale…on wcale nie chce przyjść.

Dlatego nie jest ważne tylko to, jacy jesteśmy, gdy zakładamy sobie obrączki na palce, ale przede wszystkim to, jacy stajemy się później. Istotne jest to, jak po latach oddziałujemy na siebie, jak patrzymy na świat i jak oceniamy rzeczywistość. Każdy związek to dwie siły, które się ścierają. Istotne, by oprócz błyskawic i grzmotów, które zawsze się pojawiają, powstał wspólny front.

Najlepsza mieszanina to te same priorytety, wspólne marzenia i plany. Z…szczyptą tajemniczości.

Zakochać się na nowo można w człowieku, którego podziwiamy. Który nas inspiruje, który cały czas Jest dla nas zagadką. Mimo lat, nie powszechnieje, ale wywołuje dreszcz na ciele.

Kochać się i siebie

Zakochać się można ponownie w mężu, jeśli on kocha siebie i cieszy się życiem. Jeśli Ty również lubisz codzienność i nie traktujesz męża jako osoby, które musi spełniać wszystkie Twoje potrzeby, to macie ogromną szansę na bycie razem aż po kres dni.

Jeśli odnajdujesz się w relacjach z przyjaciółmi, rodziną i masz codziennie o czym porozmawiać z nim przy dobrej kawie – to wystarczy, by stworzyć dobry fundament.

Randka potrzebna od zaraz

To zdumiewające jak wiele par w stałych związkach nie chodzi na randki. Bo po co się męczyć, stroić, wychodzić, wydawać pieniądze? Nie ma czasu, ochoty…

Błąd.

Wyjścia razem są bardzo potrzebne. Im więcej czasu spędzamy tylko razem, im jest to czas cenniejszy, tym lepiej. Bez telefonu, internetu, stresów, rozmów o dzieciach, tylko we dwoje i w skupieniu. Nawet jeśli randka miałaby polegać na wpatrywaniu się w piękno przyrody. Ważne, że razem.

Tak, jak pocałunki, przytulanie, każdego dnia. Badania pokazują, że w stałych związkach coraz mniej się całujemy. A każdą taką formę uczuć traktujemy jako preludium do seksu. Całkiem niepotrzebnie!

Problemy te małe i większe

Co jeszcze wzmacnia związek? Czyni go atrakcyjniejszym? Na pewno…problemy. Tak, to paradoksalnie właśnie pokonywanie wspólnie przeszkód wzmacnia nas jako parę. Sprawia, że stajemy się jeszcze bliżsi.

To dlatego, lepiej gdy para sama się dorabia. Krok po kroku realizuje plany i spełnia marzenia. To dużo lepsza opcja dla niej niż sytuacja, kiedy wszystko dostaje się “na gotowe”.

Pewnie, zbyt duży natłok problemów może złamać nawet najsilniejszego człowieka, jednak “normalna” dawka życiowych zawirowań to dodatkowy powiew emocji.

Z tego też powodu stanowi doskonałą motywację do rozwoju. A rozwój we dwoje smakuje jeszcze lepiej.

Zakochać się w mężu jeszcze raz

Co zatem zrobić, by zakochać się w mężu jeszcze raz?

 • Nie zapominaj o sobie. Pielęgnuj w sobie cechy, które uważasz za dobre.
 • Nigdy się nie poświęcaj. Bądź zaangażowana, bo angażujemy się w rzeczy, które są dla nas ważne. Poświęcenie to przymus. Nie zmuszaj się.
 • Rozmawiaj szczerze. Mów o tym, co dla Ciebie ważne. Usłysz, co się liczy dla Twojego partnera.
 • Zamiast krytykować, postaraj się doceniać.
 • Mów wprost czego potrzebujesz.
 • Nie bój się powiedzieć: “To mnie wiele kosztowało. Doceń to, proszę. Przytul mnie”.
 • Bądź życzliwa i empatyczna. Badania pokazują, że uczucia te pozwalają na długo zachować miłość.
 • Przytulajcie i całujcie się jak najczęściej.
 • Próbujcie nowych rzeczy. Życie to przygoda.

16 KOMENTARZE

 1. Ja też zakochałam się w mężu na nowo po 40, też był chciałam seksu częściej niż kiedyś a on wtedy zaczął odsuwać się ode mnie. Jak się okazało po kilku miesiącach, on w tym czasie romansował z koleżanką z pracy. Ból był i pozostał.

 2. Czytam komentarze i dziwię się , że Wy się dziwicie ?. Mam 43 lata . Swojego męża poznałam w wieku 18 lat . Nadal jesteśmy razem .Jest On miłością mojego życia . Codziennie mówimy sobie ,,kocham Cię” . Nie ma dnia , żeby mnie nie przytulił ….. Każdej z Was życzę , aby spotkała na swojej drodze tego , o którym będzie mogła powiedzieć , że to właśnie ten . ?

 3. Mam 41 lat i nie miałam jeszcze męża. Po prostu zawsze źle trafiałam, dziś jestem samodzielną kobietą, która wychodzi z założenia, że lepiej być samej niż w złym towarzystwie. Bardzo miło się czyta, że u was miłość kwitnie. Oby tak dalej ?

 4. Po 6 latach zakochałam się w nim na nowo, choć wcześniej nie było kolorowo, boję się że on nie czuje do mnie tego samego, a co najgorsze że jest ktoś inny, sex co 2 dzień , to ja inicjuje i wyznaje miłość, zaczynam rozmowę a nawet się pokloce, co o tym wszystkim myślicie? On jest bardzo bierny.

 5. Zakochiwać można się do końca naszych dni tylko jedno ale. Tak jak w artykule jest ukazane, czyli okazywanie sobie wzajemności, rozmów, spacerów, randek, podróży a nie leżenia na kanapie, pierdzenia lub malowania paznokci. Sorry ale szczęście mają nieliczni, boo nieliczni nad sobą pracują. Reszta nadaje się jedynie do konsumpcji, roboty lub piachu. Tak rzekłem. ?

 6. 17 lat razem, ciągle ogień❤❤, jak przechodzimy przez ulicę to łapie mnie za rękę, a jak idziemy chodnikiem to za każdym razem mnie przestawia i on idzie od strony ulicy. Małe gesty ale wciąż mnie wruszają..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj