15 rocznica ślubu – jak się nazywa?

1

Bycie razem jest piękne i trudne zarazem. Gdy przy tym trwa w najlepsze, mimo przeciwności losu, zasługuje na uznanie. Tak jak 15 rocznica ślubu. Jak się nazywa? Dlaczego tak? I co oznacza w praktyce?

15 rocznica ślubu para zakochanych

15 lat po ślubie – ponowne tak

W świecie pełnym rozwodów każda kolejna rocznica ślubu to wielkie święto. Zwłaszcza jeśli jest się razem. Chce się być. Para trzyma się za ręce, patrzy na siebie, a do tego nawet spogląda w jednym kierunku. I co można dodać – podjęłaby decyzję o ponownym ślubie także dzisiaj. Nie trzyma się przyrzeczenia sprzed lat. Przeciwnie – odnawia je każdego dnia. Podczas patrzenia na drugą osobę jak na jeden z największych życiowych skarbów.

15 rocznica ślubu – sporo się działo

15 jest uważana za liczbę szlachetną. Pełną, podobnie jak 10, 20, nie mówiąc o złotej 50. 15 też pod wieloma względami jest „ładna” i uważana za doskonałą. Niewątpliwie jest powodem do dumy i świętowania. Budzi nostalgię i nasuwa wiele wspomnień. Zanim minęło 15 lat razem, wiele się zdarzyło. I rocznica ślubu jest tym momentem, kiedy warto o tym pomyśleć.

Być może zdążyliście się już wspólnie przeprowadzić do innego domu lub mieszkania, zmienić miasto, w którym żyjecie, odchować dziecko lub dzieci, przebranżowić się, skończyć kolejne studia. Najprawdopodobniej mimo że nie zmieniliście się aż tak bardzo, to już jesteście innymi osobami niż przed 15 laty.

Co się wydarzyło?

Większość par świętujących 15 rocznicę ślubu ma za sobą:

  • setki tysięcy „kocham Cię”,
  • pierwsze poważne kłótnie,
  • wielokrotne kryzysy, w trakcie których nie poznawało się drugiej osoby i przecierało oczy ze zdumienia, nie rozumiejąc, kogo się ma przed oczami,
  • bliskie i dalekie podróże,
  • rodzinne problemy,
  • decyzje wiążące nawet bardziej niż ślub – kredyt, wspólne dziecko, czy wzięcie zwierzaka ze schroniska,
  • choroby,
  • łzy wzruszenia,
  • prawdziwe niespodzianki,
  • doświadczenia rozpadu małżeństw znajomych par i idące za tym zaskoczenie, a także wnioski.

Jak nazywa się 15 rocznica ślubu? I dlaczego tak?

15 rocznica ślubu to rocznica kryształowa.

Kryształ to materiał dostojny, elegancki. Uważany za wyjątkowy. Stosowany do produkcji szklanek, kieliszków, wyjątkowych zastaw. Najczęściej wyciągany z szafy nie codziennie, ale przy specjalnej okazji.

Kryształ jest zazwyczaj przezroczysty, w specyficzny sposób załamuje światło. Nic nie ukrywa, ale jednocześnie zapewnia niesamowitą grę kolorów. Symbolizuje piękno tworzone przez lata. Wzory, które na nim widnieją to wspólne chwile, trudne decyzje, wymagające momenty, które ostatecznie stworzyły coś unikalnego i oryginalnego.

Z drugiej strony kryształ nie jest trwały. Łatwo go zniszczyć. Gdy upadnie na ziemię, rozbije się na twardej podłodze. Pozostaną z niego tylko okruszki. Zatem 15 lat razem to z jednej strony piękna historia, z drugiej na tyle delikatna struktura, że nadal bardzo intensywnie należy o nią zadbać, żeby nie dopuścić do dramatycznego końca.

Jak uczcić 15 rocznicę ślubu?

15 rocznica ślubu to moment, by zrobić coś wspólnie. Nie ma jednego wzoru, co miałoby to być. Wszystko zależy od momentu, w jakim znajduje się para, od jej potrzeb i oczekiwań.

Jedna para pójdzie do kina, inna do teatru, na kolację, czy opery. Są też takie, które wybiorą wspólne wspinanie się w górach, czy też morsowanie. Rocznicę można spędzić też na wspólnym gotowaniu, czy też budowaniu wymarzonego domu. Najważniejsze, żeby razem i w szczęściu. Robiąc wszystko, żeby było dobrze.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj