Co się dzieje, gdy kończysz 44 lata? Kulminacja szczęścia!

30

44 to podobno dla kobiety dwa krzesełka. Trzeba w końcu usiąść na d….i nie wymagać zbyt wiele od życia. Dawno nie słyszałam większej głupoty! Dwie czwórki mają znacznie więcej do zaproponowania niż oglądanie świata z perspektywy dupno-znudzonej.

To wiek prawdziwych odkryć i odcinania kuponów szczęścia. To właśnie w wieku 44 lat po raz DRUGI Maria Skłodowska-Curie odebrała Nagrodę Nobla. Raz otrzymać to wyróżnienie to…wielki sukces, ale drugi raz to szaleństwo w świecie nauki! Do tej pory tylko czterem osobom na świecie się to udało! W tym właśnie Polce!

I tak właśnie jawi się 44 – jako istna kulminacja szczęścia!

Najwięcej wydajesz na sport

Masz 44 lata? Według statystyk jesteś najlepszym, bo najwierniejszym, klientem sklepów sportowych. Najwięcej inwestujesz w sprzęt sportowy, karnety, czy w wygodną odzież.

Wiadomo jednak jak to ze statystykami bywa. 😉

44 lata

Polacy chcieliby pracować…do 44 roku życia

Masz czterdzieści cztery lata? To oznacza jedno. Powinnaś już skończyć przymusową pracę zawodową. Jeśli sprawia Ci ona satysfakcję, możesz pracować dalej, rzecz jasna…. Jednak jeżeli odliczasz tylko dni do emerytury (!), to czas najwyższy dać sobie spokój.

O czym ja bredzę?

Międzynarodowa pracownia badawcza Ipsos przeprowadziła wśród mieszkańców 28 krajów ciekawe badanie. Jedno z pytań dotyczyło gotowości do pracy, uwzględniając stan fizyczny i psychiczny. Większość ankietowanych stwierdziło, że taką gotowość wyznaczają na około 60 rok życia. Polacy wskazali znacznie wcześniejsze lata, bo….44. Ta odpowiedź to jedna z najmniej optymistycznych na tle innych badanych krajów.

Facet, który ma 44 lata

“Każdy facet w moim wieku (mam 44 lata) boi się, że nie stanie na wysokości zadania, że flaga na maszcie nie załopocze.” Rafał Rutkowski.

Źródło? Ciekawe 🙂 Pudelek Show 😉

 

Dobrze, że my kobiety po 40 z gotowością raczej nie miewamy problemów 😉 Także w wieku czterdziestu czterech lat!

Kobieta, która skończyła czterdzieści cztery lata

23 maja (rocznik 76) 44 lata skończyła Agnieszka Chylińska, piosenkarka, autorka książek, kobieta o wielu twarzach. Początkowo mocno się buntowała, szokowała, dzisiaj już prezentuje dużo wrażliwszą, spokojniejszą twarz.

“Bunt wynika z tego, że nie znasz życia. buntujesz się przeciwko temu, co zauważasz i czego nie potrafisz zrozumieć. Kiedy zaczynasz wszystko rozumieć, mówisz: „Aha!” i masz siedemdziesiąt lat. Nie chcę dożyć momentu, kiedy w moim życiu wszystko będzie jasne”.Agnieszka Chylińska

Paweł Małaszyński

44 lata świętował w tym roku również Paweł Małaszyński. Swój wiek żartobliwie podsumował na Instagramie: ”

“Tak sobie myślę… skoro to już 44, to może… uronić łezkę albo zacząć używać więcej podkładu i kremu na zmarszczki, kupić lambo na raty czy może strzelić sobie botoks?”

Nadal jest czas na ciążę

Masz czterdzieści cztery lata i chcesz zajść w ciążę? Można. Doskonałym przykładem, że da się jest Alanise Morissette, która w trzecią ciążę zaszła w wieku 44 lat. Pierwsze dziecko urodziła, gdy miała 35 lat.

Poza tym:

“A ja mam 44 lata i… nie zawaham się ich użyć!”
Katarzyna

Ty też się nie wahaj. Bądź szczęśliwa. Z całych sił!

30 KOMENTARZE

 1. Ten wiek jest zajebisty.Człowiek czuje że jeszcze więcej może, nigdy nie sądziłam że będę czuła się jeszcze silniejsza.A życie potrafi być piękne.

 2. W październiku będę miała zaszczyt skończyć te lata i muszę powiedzieć że to jest jak do tej pory najlepszy okres mojego życia

 3. Magiczny wiek 44 skończę za kilka tygodni. Akurat minie rok, gdy dojrzałam poroże na swojej głowie ? w magiczny wiek wejdę swoim tempem, niezależna, samodzielna i w pełni szczęśliwa ❤️

 4. Ja będę miała 44 za 5 miesięcy i jestem bardziej spokojniejsza A zarazem obojętna na wiele sytuacji co kiedyś byłam bardziej nerwowa i się przejmowałam wszystkim

 5. Mam 46 lat w wieku 44 lat przeszłam traumę ale dzięki temu dziś jestem dużo silniejsza i znam swoją wartość. Jestem szczęśliwa i moc jest ze mną . Czterdziestka to piękny wiek jesteśmy piękne! Znamy swoją wartość i jeszcze bardzo dużo możemy..?

 6. Jak miałam 44 lata zostałam wdowa ,życie przewróciło mi się do góry nogami i myślałam że to już koniec ,ale to był dopiero początek,teraz dopiero wiem że żyję naprawdę .Kocham swoje życie 44+?

 7. Krzeselka mam I to nie jedno ale posluzy mi tylko do zjedzenia posilku I ewentualnie pogaduszki z kolezanka .
  44 pyklo mi niedawno (5lipiec) ale nadal bede szalona.

 8. W grudniu skończę 44 lata i jak idę ulicą to wierzcie oglądają się za mną młodsi faceci?, a w wieku dwudziestu paru lat tak nie było.. a dlaczego.. a dlatego ze nie widziałam jaka jestem piękna, nie widziałam swojej wartości.. a teraz żyję, cieszę się każdym dniem, prę do przodu mimo wielu przeciwności.. a przede wszystkim już wiem czego nie chcę ?

 9. Lukier, niestety. Rzeczywistość ma wiele odcieni. Zgadzam się, że wiek sam w sobie nie jest problemem, ale są indywidualne przypadki. Moja choroba zaczęła się jeszcze przed czterdziestką i owocuje przewlekłym zmęczeniem. Minęły już czasy, kiedy mogłam wszystko, i sztuką jest przyjąć to z godnością, nie tracąc pogody ducha.

 10. A ja czuje się jakbym miała 28… jakoś tak od zawsze tam zostałam ? 44 tylko w dokumentach ? Uprawiam Yogę, medytuje, śpiewam mantry, zdrowo się odżywiam… i czuje się fantastycznie…??‍♀️ ??
  Pozdrawiam Was dziewczyny… pamiętajcie to od nas zależy jak będziemy się czuć i wyglądać w każdym etapie naszego życia ?

 11. Napisze to kolejny raz…. w moim przypadku życie zaczęła się po 40 stce. Dzisiaj mam 45 i kocham swoje życie. Nie zawsze jest różowe, ale wiem jak wiele zależy od nas samych i naszego nastawienia ?? I nie mam problemu jeśli ktoś mnie pyta ile mam lat ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj