Dieta cytrynowa – słynna monodieta. Zobacz, jakie efekty gwarantuje

1

Monodiety nie są zdrowe. Nie są również polecane przez większość lekarzy. Jednak niezmiennie cieszą się popularnością, tak, jak dieta cytrynowa, stworzona przez Stanleya Burroughsa w latach 40-tych XX wieku. Powstała nie tylko w celach odchudzających, ale przede wszystkim jako niezwykle skuteczny detoks.

Dieta cytrynowa

Dieta cytrynowa stała się niezwykle popularna po tym, jak Beyonce, znana piosenkarka, pochwaliła się, że dzięki niej schudła 9 kilogramów w 10 dni. Od tej pory tysiące osób na całym świecie za pośrednictwem diety cytrynowej gubi nadmierne kilogramy. Jednak uwaga, ryzyko efektu jojo w tym przypadku jest niestety wysokie.

Dieta cytrynowa – sposób na oczyszczenie organizmu

Dieta cytrynowa została stworzona przez Stanleya Burroughsa jako metoda na skuteczne oczyszczenie organizmu, wyeliminowanie toksyn oraz zatorów osłabiających organizm. Według osób stosujących dietę cytrynową, nie jest to klasyczna formia diety, ale raczej postu. Jej efekty mają być zdumiewające – redukcja wagi, poprawa samopoczucia, usunięcie niektórych objawów towarzyszących chorobom przewlekłym, dodatkowa porcja energii.

 

Po co stosować dietę cytrynową?

 • aby usunąć nagromadzone toksyny,
 • aby oczyścić nerki i układ trawienny,
 • aby usunąć odpady znajdujące się w stawach i mięśniach,
 • aby obniżyć ciśnienie krwi,
 • usunąć podrażnienie nerwów, tętnic i naczyń krwionośnych,
 • aby dodać sobie energii,
 • aby zmniejszyć dyskomfort towarzyszący ostrym i przewlekłym schorzeniom,
 • aby zachować młodość.

Dieta cytrynowa została stworzona jako genialny detoks. Skutkiem ubocznym jej stosowania jest chudnięcie, nawet 10 kilogramów w 10 dni.

Na czym polega dieta cytrynowa?

Detoks cytrynowy polega na:

 • piciu soku ze świeżej limonki lub soku z cytryny wymieszanego z syropem klonowym i pieprzem cayenne, taką miksturę pijemy do 12 razy dziennie,
 • piciu przeczyszczającej herbaty ziołowej dwa razy dziennie – rano i wieczorem,
 • “wewnętrznych” kąpielach w słonej wodzie.

Poza powyższym zakazane są jakiekolwiek posiłki.

Jak przygotować lemoniadę, stanowiącą podstawowy napój wykorzystywany na diecie? To proste. Wystarczy połączyć dwie łyżki (soku z cytryny lub limonki), z dwoma łyżkami syropu klonowego, 1/10 łyżeczki pieprzu cayenne lub czerwonej papryki. To wszystko rozpuszczamy w szklance średnio gorącej wody. I pijemy do 12 razy dziennie, za każdym razem, gdy odczujemy głód.

W trakcie stosowania diety należy się spodziewać od jednego do dwóch wypróżnień dziennie. Organizm powinien się systematycznie oczyszczać.

Oprócz picia mikstury cytrynowej, zaleca się “wewnętrzne” kąpiele solne, przygotowane poprzez dodanie pełnych dwóch łyżeczek soli morskiej do szklanki wody i picie takiego roztworu każdego dnia na czczo. Zwykła jodowana sól nie jest zalecana, ponieważ za jej pośrednictwem nie osiągniemy oczekiwanego efektu.

Jak długo trwa detoks cytrynowy?

Detoks cytrynowy może trwać do 10 dni (a nawet dłużej).

Przeprowadzenie go może być mocno obciążające dla organizmu, dlatego czas trwania zależy od kondycji fizycznej i psychicznej oraz gotowości do sporych wyrzeczeń.

Zaleca się konsultację z lekarzem przed przejściem na dietę. Wyjście z diety warto przeprowadzić razem z dietetykiem, by uniknąć efektu jojo.

Dietę można powtarzać 3 do 4 razy w roku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj