Jakie są kobiety urodzone w maju? Wrażliwe, pracowite i szczęśliwe

22

Maj to dla wielu najpiękniejszy miesiąc w roku. Nic dziwnego, wszystko budzi się do życia, a natura zachwyca mnóstwem kolorów. Przy odrobinie szczęścia jest ciepło, a większość dni można z wielką przyjemnością spędzać na świeżym powietrzu. O ile ma się urlop, rzecz jasna…Czy te kuszące warunki pogodowe wpływają na dzieci rodzące się w maju? Czy dzięki nim są radośniejsze? Okazuje się, że tak. I wraz z wiekiem jest pod tym względem coraz bardziej. Jakie są kobiety urodzone w maju? Okazuje się, że to prawdziwe szczęściary.

Jakie są kobiety urodzone w maju

Maj – skąd wzięła się nazwa, która mówi tak wiele

Słowo maj pochodzi od słowa „Maia” – imienia rzymskiej bogini płodności. W języku staroangielskim maj nazywa się miesiącem trzech udojów. Dziwna nazwa? Wyjaśnienie jej pochodzenia jest bardzo proste. W maju krowy mogły być dojone trzy razy. Wszystko ze względu na obfitość mleka, które dawały. Nic dziwnego, maj sprzyja naturze….Nie tylko roślinom i zwierzętom, ale też ludziom.

 

Jakie są kobiety urodzone w maju? Szczęśliwe

Okazuje się, że gwiazdy sprzyjają osobom urodzonym w maju. I wcale nie najważniejsza jest pod tym względem astrologia, czy wróżenie z fusów, ale konkretne wyniki badań naukowców. Nie wierzysz? To źródło jak najbardziej rzetelne i wiarygodne.

Nie bez przyczyny maj został uznany za najlepszy miesiąc do urodzenia dziecka. W maju mają się rodzić niemowlaki o kilkaset gramów cięższe od dzieci zimowych. Mają one lepsze warunki do rozwoju już na starcie ze względu na długość dnia i możliwość korzystania z dobroczynnego działania słońca. Rodzice dzieci majowych mają większą szansę na dłuższe spacery i przetrwanie najtrudniejszych pierwszych miesięcy życia dziecka na łonie natury. Okazuje się, że mają być bardziej zadowoleni i spokojniejsi, co też przekłada się na opiekę nad dzieckiem.

Wraz z dorastaniem dziecka majowego ma być jeszcze lepiej. Okazuje się, że również w życiu dorosłym kobiety urodzone w maju mają relatywnie lepsze warunki i więcej powodów, by przyznać, że są szczęśliwe. Ankiety pokazują, że tak w rzeczywistości się dzieje. I wśród osób urodzonych w maju jest szczególnie wiele życiowych szczęściar.

Jakie są kobiety urodzone w maju? Pracowite i zaradne

Coś jest niemożliwe? Za trudne? Zbyt skomplikowane? Powierz to kobiecie urodzonej w maju, a najpewniej da sobie z tym radę. Dlaczego? Bo panie z maja są szczególnie zdeterminowane, pracowite i pomysłowe. Wyróżniają się kreatywnością oraz umiejętnością radzenia sobie w każdej sytuacji. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych…

Niestety ich wpisany w gen pęd do rozwoju jest mocno wypalający. Jeśli kobieta urodzona w maju nie spotka na swojej drodze kogoś, kto ujarzmi choć trochę jej ambitne zapędy, prędzej czy później stanie przed koniecznością zwolnienia tempa. Nie da się bowiem przejść całego życia na pełnym gazie. Trzeba co jakiś czas odpoczywać. Kobiety urodzone w maju często o tym zapominają.

Jakie są kobiety urodzone w maju? Zapalone podróżniczki

Kobiety urodzone w maju nie lubią zbyt długo siedzieć w jednym miejscu. Weekend w domu to nie najciekawsze opcja. Z chęcią pakują plecak czy podręczną walizkę i podróżują, podbijając świat. Są niezwykle ciekawe innych kultur, języków, smaków i zapachów. W podróżowaniu i odkrywaniu świata pomaga im niezwykła wrażliwość.

Jakie są kobiety urodzone w maju? Wrażliwe

Kobiety, które przyszły na świat w maju wyróżniają się niezwykłą wrażliwością. Są wyjątkowo spostrzegawcze i czujne, szybko odbierają niewerbalne przekazy. Z daleka wyczuwają fałsz i zakłamanie. To czyni je wspaniałymi przyjaciółkami, bardzo oddanymi i zainteresowanymi problemami bliskich osób.

Z drugiej strony uchodzą za rozchwiane emocjonalnie, bo często nie kryją wielkiej radości, smutku, czy złości. Bywają nieprzewidywalne – dla jednych, dla innych po prostu prawdziwe aż do szpiku kości. Niektórych to niestety boli, bo przypomina o fałszu, w jakim codziennie żyją.

Kamieniem osób urodzonych w maju jest szmaragd

Nie wiesz, co podarować kobiecie urodzonej w maju? Oczywiście szmaragdy, które w starożytnym Rzymie były poświęcone bogini płodności Wenus, symbolizującej siły rozrodcze natury.

Znane osoby urodzone w maju

Mark Zuckerberg, James Brown, John F Kennedy, królowa Victoria, Audrey Hepburn, Eric Cantona, Karl Marx and Florence Nightingale.

Przeczytaj – jakie są kobiety urodzone w kwietniu

22 KOMENTARZE

 1. Moje dwie córki są z maja- jedna planowo, druga już nie i nie mogę powiedzieć czy to je różni tak różne i czy są właśnie takie jak opisałaś? raczej nie, ale chyba nie można wszystkich ‘Wsadzić do jednego worka”, prawda?

 2. Ja się urodziłam w maju, niedługo mam urodziny i tak czytam, czytam… coś w tym jest. Rodząc się ważyłam ponad 3 kg. Prawie nie płakałam, byłam nad wyraz spokojna – według opowiadań rodziców i rodziny. Czy uważam się za szczęściarę? Nie wiem, czasami w sumie tak jest. Nie raz spadłam na cztery łapy, w tragicznej sytuacji i los nade mną czuwa. W wielu przypadkach radzę sobie sama, nie ma dla mnie czegoś nie do zrobienia. Ale te podróże…. to całkowicie nie dla mnie 😀 Owszem, od czasu do czasu – czemu nie!
  I mogę się podpisać pod wrażliwością 🙂
  Oczywiście nie bierzmy tego w 100% do siebie, bo każdy jest inny, ale z niektórymi rzeczami można się zgodzić 🙂 Tekst dałam do przeczytania mojej mamie – odpowiedziała, że akapit o pracy i wrażliwości jak najbardziej pasuje 😀
  Pozdrawiam!

 3. Fiuuu … tak pozytywnych opinii o majówkach chyba jeszcze nigdy nie widziałam.
  Szczególnie spodobało mi się to: ‘Są niezwykle ciekawe innych kultur, języków, smaków i zapachów.’ Myślałam, że to tylko moja fanaberia 🙂
  Ja to 4. maj 🙂

 4. Zgadza się i najpiękniejszy miesiąc dla mnie to maj mam dużo energii trudno mnie zatrzymać kocham ten maj mógłby trwać cały rok piękny miesiąc i majowe bzy 😄👍💖

 5. Przynajmniej częściowo się zgadza. Jestem jedną z tych kobiet. Trochę szczęścia w życiu miałam i mam między innymi dlatego, że na swojej drodze spotykałam warto ściowych, empatycznych ludzi. Na resztę trzeba niestety pracować.Samo szczęście nie wystarczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj