Syrop z kwiatów czarnego bzu wzmacnia i leczy

6

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Na przykład taki czarny bez to roślina, która ma niezwykłe właściwości wspomagające zdrowie, wzmacniające ciało i skracające czas infekcji. Nadaje się idealne, gdy mamy katar, kaszel i chcemy szybciej wrócić do zdrowia. Jak przygotować samodzielnie w domu, w kilka chwil pyszny syrop z kwiatów czarnego bzu? To proste!

syrop z kwiatów czarnego bzu

Czarny bez niezwykły

Czarny bez to nasz rodzimy superfoods. Produkt o niezwykłym składzie i jeszcze lepszym działaniu.

Działa:

  • wykrztuśnie,
  • napotnie,
  • rozrzedza katar,
  • wzmacnia błony śluzowe dróg oddechowych,
  • ułatwia odkrztuszanie,
  • ma działanie przeciwwirusowe,
  • przeciwbólowo,
  • usprawnia krążenie.

Kwiaty czarnego bzu zawierają flawonoidy, flawonole, olejki eteryczne, glikozydy i inne składniki aktywne.

Co ciekawe syrop z kwiatów czarnego bzu stabilizuje też poziom cukru we krwi, co oznacza, że działa pozytywnie na naszą sylwetkę. Chroni przed nadmiernym łaknieniem i tyciem.

Jak przygotować syrop z kwiatów czarnego bzu?

Kwiaty czarnego bzu, w zależności od warunków pogodowych, możemy zbierać od maja do lipca. Najlepsza pora na zbiór to wczesny poranek, w słoneczny dzień. Kwiaty należy zbierać z dala od ulicy, nie powinny mieć mszyc i zanieczyszczeń. Baldachimy powinny być rozwinięte.

Kwiaty ścinamy sekatorem. Nie ogałacajmy całego krzaka, by nie zaszkodzić roślinie.

Od razu po zerwaniu układamy na gazecie i czekamy godzinę aż ewentualne żyjątka wyprowadzą się z ich wnętrza. Kwiatów nie myjemy.

A oto przepis.

Będziemy potrzebować 60 kwiatów czarnego bzu, sok z 4 cytryny, 3 litry wody, 3 kg cukru. Wodę z cukrem gotujemy. Gdy ostygnie, wrzucamy kwiaty bez części zielonej, dodajemy sok z cytryny i zostawiam na 24 godziny. Później przelewamy przez sitko, odciskamy do słoików i pasteryzujemy przez 25 minut.

I gotowe.

Pijemy do 4 łyżeczek dziennie.

To świetny, bo prosty sposób. Takie czary mary w kuchni, w które warto się zabawić, by mieć świetny naturalny produkt wzmacniający ciało w okresie infekcji. Wiele aptecznych syropów może się schować…

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj