10 ważnych cech, które doceni w mężczyźnie każda kobieta

3

Czy kobiety potrzebują dziś mężczyzn? Nie. Przynajmniej nie w takim sensie, w jakim potrzebowały ich kiedyś. Niezależność i szeroki wachlarz możliwości sprawiają, że doskonale radzimy sobie same. Już nie musimy mieć męża, partnera, by…żyć i funkcjonować w społeczeństwie….Co nie znaczy, że nie chcemy mieć kogoś bliskiego sercu. Chcemy, ale musi być to odpowiednia osoba. Nie byle kto… Dzisiaj wiążemy się bowiem z mężczyznami z całkiem innych powodów niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Nie ma jednoznacznego sposobu oceny, czy dany mężczyzna jest dla Ciebie odpowiedni. Nie jest znany żaden algorytm, który by to weryfikował. Nawet jeśli dany mężczyzna ma wszystkie cechy, które uważasz za pożądane, to nie stanowi gwarancji, że będzie między Wami “chemia”.

Odpowiedni mężczyzna:

 1. Szanuje Ciebie, Twoich przyjaciół, Twoją i swoją rodzinę.
 2. Umie odnaleźć się w trudnych sytuacjach.
 3. Jest szczery.
 4. Zaangażowany.
 5. Pełen zapału do działań.
 6. Wspiera Cię, motywuje.
 7. Lubi spędzać z Tobą czas.
 8. Umie przyznać się do błędu.
 9. Bierze odpowiedzialność za swoje czyny.
 10. Jest wrażliwy na Twoje potrzeby.

To, co się zmienia

Z wiekiem po zdobytym doświadczeniu, kryzysach w związkach, rozstaniach, nasz poziom dojrzałości wzrasta. To, co zaczyna maksymalnie przemawiać na naszą korzyść to świadomość tego, czego pragniemy oraz tego, czego absolutnie nie akceptujemy. Jesteśmy po prostu mądrzejsze.

Dlatego po 40 dużo łatwiej o stabilny, satysfakcjonujący związek niż kiedykolwiek wcześniej.

Szacunek

To, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o jakimkolwiek stabilnym związku to szacunek. Wzajemny szacunek po prostu musi być i kropka. Nie ma miejsca na lekceważenie i protekcjonalne traktowanie.

Szczerość, umiejętność komunikacyjne

W związku liczy się szczerość. To, aby umieć rozmawiać, mówić wprost, asertywnie, ale kulturalnie. Gdy komunikacja jest jasna, relacja może trwać.

Zrozumienie

Nic tak nie zbliża ludzi, jak zrozumienie, cierpliwość, którą ktoś nam okazuje. Każda kobieta pragnie być z uwagą wysłuchana i życzliwie potraktowana. Jeśli mężczyźnie zależy, powinien słuchać.

Empatia

Doskonale, gdy mężczyzna wykaże się empatią, jest wrażliwy na potrzeby bliskich osób. Rozumie, jaka jest moc emocji.

Uczciwość

Chodzi o to, by móc na drugiej osobie polegać. Mężczyzna powinien być po prostu uczciwy, wiarygodny. Powody, dla których w niego wątpisz są zawsze powodami na “nie”.

Dojrzałość

Wszystko układa się doskonale, gdy partnerzy są dojrzali emocjonalnie. Niestety niedojrzałość i przedszkole emocjonalne to współczesna plaga.

Bycie interesującym

Kobiety uwielbiają interesujących mężczyzn, pewnych siebie, entuzjastycznie nastawionych do życia, energicznych. Lubiących nie tylko siedzieć na kanapie, ale również przeżywać przygody i wychodzić poza sferę komfortu.

Odpowiedzialność

To nie ja, to nie moja wina. Gdybyś ty…ja tylko.

Głupie tłumaczenie się, zrzucanie winy na innych i nieprzyznawanie się do przewinień nie da nam szczęścia. Odpowiedni mężczyzna to ten, który bierze odpowiedzialność za swoje czyny.

Gra w obwinianie to zgubna gra.

Dbanie o siebie nawzajem

Każdy w relacji lubi czuć się ważny i zaopiekowany. Innymi słowy gdy bliska osoba dba i myśli. Wystarczą drobne gesty, codzienna pamięć, uprzejmość. Naprawdę nie trzeba wiele…

Wspieranie się

Klucz do szczęścia? Wspieranie się i motywowanie się do działania. Wszystko, co pozwala nam czuć, że druga osoba chce dla nas dobrze scala niezmiernie silnie.

3 KOMENTARZE

 1. Dokładnie jeżeli partner na życie, to wyłącznie dojrzały emocjonalnie, tylko z takim jest szansa na zdrowy i kochający związek, z tym że na rynku 90% to przedszkole emocjonalne i dlatego warto poczekać na tego odpowiedniego, a nie chodzić na skróty byle ktoś był ?

 2. Kobiety wywalczyly Panstwo Opiekuncze, ktore daje benefity za ich bezradnosc. Wiekszosc z nich nie potrafi juz kompletnie nic, dlatego narzucaja prawne parytety, bo w uczciwej konkurencji sa bez szans. Ich socjalna oslona jest tak absurdalna, ze strach sie z nimi zwiazac juz nie tylko relacja malzenska, ale i pracowniczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj