8 zdań, których nie chcesz dziś usłyszeć

4

Są zdania, które nam nie pasują, bo irytują, rozśmieszają swoją absurdalnością lub oburzają głupimi założeniami. Dzisiaj będzie o nich. Oto 8 zdań, których nie lubię. Dzisiaj, wczoraj i jutro też. A Ty?

W Twoim wieku to normalne

W Twoim wieku to normalne, że psuje się wzrok, słuch i zęby, a do tego tyje się, ma się zmarszczki i pomarańczową skórkę. Może i racja, ale gdy słyszysz wykład lekarza, który Ci mówi, że słuch wcale nie pogarsza się dopiero na starość (po 80), ale dużo szybciej, zabierając ci ostrość słyszenia “liniowo” i tak już jest, musisz się z tym pogodzić, to trochę się irytujesz.

Bo jesteś młoda, nawet jeszcze nie w połowie życia (oby!), a tu takie niespodzianki od Matki Natury! Twoje ciało się starzeje, nie pytając Cię o zgodę, coraz częściej coś boli. Potrzebujesz więcej czasu na regenerację. Kiedyś można było zarwać noc, wystarczyło kilka godzin snu, a dzisiaj masz kaca…nawet nie pijąc.

Nie wypada Ci tego robić

W domyśle jesteś za stara i już nie możesz, nie wypada – powiedziane tonem mentorskim, pewnym siebie i nieznoszącym sprzeciwu. A niby czemu nie?

I już budzi się Twoja przekora. Zabraniają mi? To ja już im pokażę, gdzie mogą sobie wsadzić ten umoralniający palec.

Powinnaś ubierać się stosownie do wieku

Czyli jak? Założyć jesionkę, długą, grubą, spódnicę w kratę? Na głowę beret? Nie wyróżniać się z tłumu, nosić się na szaro lub czarno, jak w ciągłej żałobie, z żalu za minionymi latami?

Serio?

Jest już za późno

To też fantastyczny argument. Już nigdy nie będzie tak wcześnie, jak teraz. Może być tylko później. Dlatego argument, że jest już za późno tylko zabiera czas. Nigdy nie jest za późno, jeśli mamy chęci i siły do działania.

Musisz z tego zrezygnować

Czy zauważyłyście, że nieszczęśliwe osoby chcą też…naszego szczęścia? Zamiast nas motywować i wspierać, są święcie przekonane, że się nie da, nie warto próbować. Robią wszystko, żebyś się nie wychylała, nie wybijała się. Masz być taka, jak ona. Nieszczęśliwa, bo gdybyś pokazała, że da się inaczej, one…poczułyby się jeszcze gorzej.

Z czego się tak cieszysz?

Co najbardziej wkurza ludzi? Nasza radość, szczęście, dobry humor, który tak bardzo boli, gdy oni sami zapadają się w sobie, żyją w otchłani, bez nadziei na lepsze.

Chcąc sprowadzić nas na ziemię, gdy fruwamy pod sufitem, umniejszają nasze sukcesy, wyśmiewają nasze osiągnięcia, deprawują marzenia.

Nie dasz rady

Jesteś taka słaba, nie ośmieszaj się, po co tak mocno ryzykujesz. Nie dasz rady. Gdy słyszymy takie słowa, zwłaszcza od bliskich osób, to boli. Nawet bardzo. Z drugiej strony jest jak mocny kopniak w tyłek, który wiele osób wynosi na orbitę. Daje niesamowitą siłę do działania…pokazania, jak bardzo mylą się ci, którzy w nas nie wierzą.

Pranie nadal leży w pralce mokre…Trzeba je wywiesić

I na koniec lekki akcent.

Czego nie chcesz dziś usłyszeć? Że pranie nadal leży w pralce i czeka na wywieszenie. Dzień jest pogodny, i dlatego szybko wyschnie.;)

4 KOMENTARZE

  1. Oj tak! Chociaż mnie (60 lat) w czerwcu to akurat rozśmiesza. Akurat teraz zdobywam dalszą wiedzę, ubieram się kolorowo i robię to, co lubię 😁 Innym też tak radzę 😉

  2. Żyje może inaczej od mojego pokolenia ale dzięki temu czuję się nie wykluczona z życia. Jak już się gdzieś pojawię to patrzą z zazdrością co robię aby tak się czuć mimo już stosownego wieku.

  3. Prranie wywiesiłam…. Ubierać się będę jak chcę…. I skoczę ze spadochronem choćbym zawału miała dostać ze względu na wiek😂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj