Byłam już…teraz tylko JESTEM. Bo tak chcę

1

Byłam głupia, bo nie umiałam być mądra. Teraz wiem więcej, i nadal popełniam głupstwa. Nie dlatego, że nie umiem inaczej, ale dlatego, że tak chcę. I dobrze mi z tym. Bo to szalenie przyjemne!

Mądrość przychodzi z wiekiem, a czasami wiek przychodzi sam

Niby coś tam mówią o mądrości, która przychodzi z wiekiem, jednak to nic pewnego. Wiek nie daje nam w pakiecie mądrości życiowej. Istnieje duża szansa, że ta przyjdzie, zbudowana na potknięciach i bolesnych, a także radosnych lekcjach od życia. Jednak nigdy nie jest to pewnik. Nie ma żadnej gwarancji.

Istnieje wiele szalenie mądrych dwudziestolatków i równie sporo mocno pogubionych, mało rozgarniętych czterdziestolatków. Poza tym spójrzmy prawdzie w oczy. Niektórzy nie dojrzewają nigdy. Tak, nigdy.

Bywam głupia i dobrze mi z tym

Teraz bywam głupia, bo tak chcę. Bo tak przyjemniej, a czasami milej. Głupstwa bywają smaczne, elektryzujące, podniecające. Pociągają do reszty i przynoszą wspaniałe wspomnienia. To dlatego popełnia się je z premedytacją i z szaloną radością. To takie smaczki życia. Niezastąpione.

Jest też inna twarz głupot. Czasami opłaca się być głupią. Tak, napisałam to.

Niekiedy nieświadomość, pozorna, usypia czyjąś czujność. Dzięki temu można doskonale poznać drugiego człowieka. Porozmawiać z nim i zobaczyć, czy w tematach nam znanych, w których wykazujemy (dla niepoznaki) brak znajomości rzeczy, mówi nam prawdę. Wystarczy tak porozmawiać z fachowcem, żeby ocenić jego uczciwość…To świetny test.

Poza tym jest też mało poprawna dyplomatycznie teza. Ostatnia. Warto czasami udawać głupią… przed mężczyzną. Czy to prawda? Nie wiem. Nigdy nie próbowałam (podobno nigdy nie mów nigdy – ha!). Niektóre kobiety jednak twierdzą, że się opłaca. Mężczyźni (przynajmniej niektórzy) lubią “głupsze kobiety”. Tylko czy my kobiety powinnyśmy lubić właśnie takich mężczyzn?

Głupoty nakręcają szaleństwo i niczym nieskrępowaną radość życia. I wcale nie ukrywam, że popełniam głupstwa. Cieszę się nimi, a nawet chwalę, sama przed sobą, że jeszcze mi się chce, że jeszcze to lubię. I niech tak pozostanie. Oby jak najdłużej…

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj