Co postarza każdego mężczyznę?

10

Było o tym, co postarza każdą kobietę, to tym razem o tym, co postarza każdego mężczyznę. Co sprawia, że naszym kochanym panom przybywa lat? Pisałyście, że koniecznie mam o tym napisać. Zatem – jest.

Lenistwo

Nic tak nie dodaje lat…jak lenistwo. Pilot w ręku, kapcie na stopach, znużone spojrzenie i pochłanianie piwa. Do tego “zaraz”, “nie pali się”, “przecież jest dobrze”, “po co?”. Lepiej posiedzieć, odpocząć. Robota nie zając, nie ucieknie. Bo nie uciekła od miesięcy, zatem wiadomo, że nie ucieknie i później.

Po co kobieto, prosisz, mówisz, a nawet błagasz. To bez sensu. Mężczyzna woli posiedzieć. Dlatego weź się do roboty. Ktoś musi. A on niech się leni, hoduje duży brzuch, podwójny podbródek, sflaczałe ramiona…i beznamiętne spojrzenie.

Nic tak nie postarza mężczyznę jak brak zainteresowania.

co postarza

Samouwielbienie

Nic tak nie dodaje lat jak przekonanie o swojej “boskości”. Jaki to ja jestem idealny, świetny, doskonały, inni mogą mi stopy całować. Ja nie muszę się zmieniać, jestem przecież świetny. Jaka praca nad sobą? Po co? Przecież nikt mnie nie zmusi. Ty? I co mi zrobisz?

Po co mi wyzwania – powie taki mężczyzna? Jestem taki super. A inni? No są gorsi, co tu dużo mówić. Uwielbiam siebie aż za bardzo, dlatego inwestuje w swój wygląd, zapominając o potrzebach innych, żony, dzieci. Po pierwsze ja. Niby wszystko ok, ale skala uderzająca.

Poczucie, że zasługuje na nowe

Mężczyzna, który szybko się starzeje to taki, który chce dramatycznie zatrzymać ten proces. Robi wszystko, żeby wyglądać i czuć się młodziej.

Dlatego wybiera wszystko to, co nowe – nowe auto lub motor, nową fryzurę (czasami trzeba zgolić się na łyso), nowe hobby, a nawet…nowych przyjaciół i kobietę życia. Wokół niego ma być młodziej i świeżej, żeby blask innych udzielił się również jemu.

Marudzenie

Co jeszcze postarza mężczyzn?

Marudzenie, zrzędzenie i ciągłe niezadowolenie z życia. Do tego brak humoru, dystansu…i słabość, w znaczeniu opisanym tutaj.

Upierdliwy mężczyzna starzeje się szybciej.

Brak krytycyzmu

Co postarza mężczyzn? Poza samouwielbieniem – brak krytycyzmu, który zazwyczaj połączony jest z nadmiernymi wymaganiami w stosunku do innych. Taki mężczyzna się nie myli, nie umie przyznać się do błędu, jednak szczegółowo punktuje innych przewinienia.

Mężczyzna ustawia innym wysoko poprzeczkę, całkiem inaczej niż sobie. Od bliskich wymaga, a sam chce być wielbiony, mimo wszystko, dla zasady, bo jest, żyje, oddycha.

Nieodpowiednia kobieta u boku lub…jej brak

Mężczyzna potrzebuje kobiety takiej do łóżka i do rozmów. Inspirującej go i motywującej, takiej, z którą przyjemniej się kroczy przez życie. Gdy jej nie ma, to…starzeje się szybciej. Po prostu.

Niezdrowy tryb życia

Co postarza mężczyznę? Niezdrowy tryb życia, stres, brak snu, nieodpowiednia dieta, a do tego używki – papierosy, alkohol. To wszystko dodaje lat.

Lepiej niech się starzeje

“To, że facet się starzeje, to mały miki. Gorzej jak dzidziusieje po 40, wsadza nogi w gacie tak ciasne, ze Robin w rajtuzach mógłby mu buty pastować, kupuje białe konwersy, za ciasną marynarkę i szuka dopasowanej do siebie dzidzi, koniecznie 20 lat młodszej. Niech nam się więc starzeją z radością”. Magdalena

10 KOMENTARZE

  1. No coż można to podsumować jednym zdaniem…. starość męzczyzny zaczyna się w jego głowie… według starej ale prawdziwej maxymy… jak masz w środku tak masz na wierzchu…. niestety wielu a może nawet wiekszość z nas facetów boi sie czasu , nie potrafimy się w nim odnaleźć ani zakceptować tego co ze sobą niesie w obu sferach i tej widocznej fizycznej i tej mentalnej której nam sie wydaje ze nie widać… patrzę czasem na spotkaniach mojej klasy z ogólniaka na swoich rowieśników … i widzę rozjazd wiekowy od czterdziestu do osiemdziesięciu lat… i tylko pojedyncze egzemplarze w mistrzowskiej formie w charmonii do wieku, a przez to odbiegajacy od stereotypu 65 latka, dobrze czujący sie w swoim ciele i z jasnościa umysłu… cierpimy na syndrom Scarlet O”Hary pomyślę o tym jutro i nagle okazuje się że jutra już nie ma…wszystko jest zawarte w chceniu i uważności… mamy tyle ile nam się chce… Oby nam się ciagle chciało … 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj