Gdzie chcesz być za 10 lat? Podejmij decyzję teraz!

1

Zamknij oczy. Wyobraź sobie, że masz 10 lat więcej niż obecnie. Gdzie jesteś? Co robisz? Uśmiechasz się, a może wyglądasz na zmęczoną? Z kim pijesz herbatę? Na co spoglądasz? Czy to jest rzeczywistość, jakiej chcesz, a może masz tylko to, co rzucał Ci los przez minione lata? Otacza Cię to, co spadło obok Twoich stóp? To wszystko, o co nie trzeba było walczyć, wystarczyło się schylić i podnieść…? Cieszysz się takimi okruchami szczęścia? Czy może wcale nie jesteś zadowolona? Bo chciałaś więcej? Bo zasługujesz na lepiej?

gdzie chcesz być

Dlaczego tego nie masz?

To, jakie życie będziesz miała za 5 czy 10 lat zależy od tego, jakie decyzje podejmiesz dzisiaj. Naprawdę. To takie proste.

Przyszłość zależy od Ciebie

To nie motywacyjna mowa coacha z kategorii bla, bla, bla. To prawda. Rzeczywistość wielokrotnie potwierdzona w badaniach i doświadczeniach. To, jaką będziesz miała przyszłość zależy od Ciebie. Nie w 100% oczywiście, bo są pewne rzeczy, na które nie mamy wpływu, ale w co najmniej 95%. A to już dużo, właściwie wszystko. To Ty jesteś kowalem własnego losu.

Niektórzy, gdy się im to mówi, to się irytują. Bo nie mieli szczęścia w życiu, przyszli na świat w trudnej rodzinie, nie cieszyli się ciepłem miłości, nie mieli wystarczającego wsparcia, potem trafili na osoby, które nie nadawały się kompletnie do budowania relacji. Ciągle wiatr w oczy i co jakiś czas piaskiem w twarz. Jak tu wierzyć w bajki o sprawczości, o wielkim potencjale?

No nie da się.

Teoretycznie tak. Nie mamy wpływu na to, jak wygląda nasze dzieciństwo. Często nie mamy też nic do gadania, jeśli chodzi o trudne lata młodzieńcze, kiedy brakuje wszystkiego, a przede wszystkim gotówki. Jednak z czasem seria dobrych decyzji w końcu przynosi oczekiwany efekt. Jeśli wystarczająco długo się staramy, jesteśmy zdeterminowane, konsekwentne, nieustraszone, to nam się uda. Nie ma możliwości, że pech będzie nas nawiedzał do końca dni.

W końcu się uda. Tak jest zbudowany ten świat, że akcja wywoła reakcję, co zasiejemy, to zbierzemy, nauka przyniesie efekty, starania zostaną zauważone i docenione. Praca nad sobą pozwoli nam iść dalej i budować ogromny potencjał.

Wszystko zaczyna się jednak od jednej rzeczy. Decyzji. Odpowiedzi na pytanie, czego chcę. Mówią, że warto cel zapisać, bo to wielokrotnie zwiększa naszą motywację. Gdy już wiemy, czego chcemy, jak mawiał znany pisarz, wszystkie siły wszechświata będą nas wspierać. To myślenie magiczne, ale coś w tym jest. Im bardziej będziemy zdeterminowane, tym więcej szans dostrzeżemy, tym mniej okazji stracimy, tym spotkamy więcej ludzi chcących nieść nam wsparcie.

Podejmij decyzję

  1. Zostań optymistką. Zacznij od rozprawienia się ze swoim głosem wewnętrznym, ucisz krytyka.
  2. Powtarzaj sobie, że dasz radę. Początkowo może wydawać Ci się to głupie, ale to naprawdę działa. 95% naszych emocji to wynik tego, co myślimy i mówimy o sobie i świecie. Postaraj się widzieć pozytywy. Podkreślaj to, co piękne i ważne. Bądź osobą, której się chce i która wierzy, że potrafi.
  3. Często myśl o przyszłości. Zamykaj oczy i wyobrażaj sobie to, o czym marzysz. Według ekspertów w ten sposób uruchamiasz serię pozytywnych wydarzeń, którą niektórzy tłumaczą prawem przyciągania.
  4. Dbaj o siebie. Unikaj negatywnych komunikatów płynących wartkim strumieniem z prasy, radia, telewizji. Ograniczaj kontakt z trudnymi osobami, wszystkimi tymi, którzy szukają pretekstów, by ponarzekać. Otaczaj się ludźmi, którzy nastawieni są na poszukiwanie rozwiązań.
  5. Zamiast mówić, czego chcesz – działaj. Mniej mów, więcej rób. Nastaw się na działanie – to jedna z najważniejszych cech, która wyróżnia ludzi sukcesu.
  6. Podejmuj inicjatywę, próbuj, opuszczaj swoją strefę komfortu, tylko wtedy masz szansę coś zmienić. Badania pokazały, że to najważniejsza cecha, która decyduje o sukcesie osobistym – nie wykształcenie, nie dobre urodzenie, bogactwa, ale skłonność do wychodzenia poza swoją sferę komfortu. Statystyka działa prosto – im więcej inicjatyw, tym więcej szans na sukces. Nie wygrywa się przecież zawsze.
  7. Przejdź do działania. Każdego dnia rób krok w kierunku realizacji marzeń po to, by za 5-10 lat być tam, gdzie chcesz być.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj