“Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…”

8

To zdumiewające, ale wiele kobiet w pewnym momencie życia postanawia się zatrzymać. Odwraca się na pięcie i zaczyna patrzeć w przeszłość, ignorując obecność rodzącej się każdego dnia przyszłości. Z biegiem lat lepiej pamięta to, co było w zamierzchłym “kiedyś”, niż wczoraj. To ważny sygnał ostrzegawczy, którego nie wolno ignorować!

 

Od razu nasuwa mi się na myśl wspomnienie babci, która doskonale pamiętała swoje lata młodości, przywoływała każdy detal, zapach i kolor, ale nie umiała powiedzieć, co jadła dwie godziny wcześniej na obiad.Nie wspominając o tym, co było dzień wcześniej.

Moja babcia to nie wyjątek. Postawa typowa dla niej rodzi się u wielu kobiet, niekoniecznie w sędziwym wieku, ale znacznie szybciej. Tak, jakbyśmy w pewnym wieku zatrzymywały wzrok na przeszłości, święcie wierząc, że to, co dobre jest już za nami. I niczego zaskakującego już nie będzie. Klamka zapadła. Przyszedł czas tylko na wspominki.

Rzecz w tym, że to jedna z największych pułapek życia. Szczęśliwe kobiety potrafią ją ominąć, zauważając kryjącą się w niej przepaść już z daleka, zanim tak naprawdę się do niej zbliżą. Wiedzą, że jeszcze wszystko przed nimi, że życie jeszcze nie postawiło kropki na końcu zdania. Mają świadomość, że jeszcze nie czas na kropkę nad i, nawet nie trzy kropki na końcu zdania. Żyją z przytupem, kończąc każdy dzień długą listą wykrzykników. A Ty?

“Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy…”

  1. Przeszłość jest ważna. Dzięki niej jesteś dzisiaj sobą. Doceń ją i daj jej odpocząć.
  2. Przepakuj swoje walizki. Spójrz na to, co w nich nosisz, bądź szczera sama ze sobą i zostaw to, co Ci nie służy, robiąc tym samym miejsce na nowe. Przed Tobą długa droga, odpuść sobie to, co oprócz ciężaru i balastu nie wnosi nic dobrego do Twojego życia.
  3. Zrozum, że możesz być szczęśliwa tu i teraz. Szczęście nie jest synonimem braku kłopotów, czy zmartwień. Szczęście to umiejętność cieszenia się z drobiazgów i dostrzegania pozytywnych aspektów każdej sytuacji.
  4. Dowiedz się, co Cię cieszy i rób to jak najczęściej.
  5. Dziel się szczęściem z innymi. W ten sposób dzieląc się, zyskujesz jeszcze więcej.
  6. Nie odkładaj życia na później. Nikt z nas nie wie, ile go jeszcze zostało.

 

8 KOMENTARZE

  1. Jeśli chodzi o pierwszy punkt, to według mnie czasem warto a nawet trzeba odciąć się od przeszłości, gdyż czasem jest ona bolesna. Zamiast wspominać co źle się zrobiło i czego się nie zrobiło, trzeba wyciągać wnioski, uczyć się, naprawiać błędy i iść do przodu.. realizować marzenia. Z drugiej strony gdyby nie to co nam się przytrafiło nie bylibyśmy w tym miejscu w którym jesteśmy. Wszystko ma swój cel i sens 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj