Czego pragnie kobieta po 40? Tak naprawdę….

3

Niektórzy mężczyźni mówią, że kobiety są skomplikowane. Same nie wiedzą, czego chcą. A wymagają tego od innych. Miewają humory i ciężko je zadowolić. Czy to prawda? Częściowo. Rzeczywiście poprzeczka stawiamy zazwyczaj wysoko. Ale tylko dlatego, że wymagamy dużo od siebie, dlatego równie wiele pragniemy od życia i w tym od mężczyzny, z którym dzielimy łóżko. Co tak naprawdę ma dla nas znaczenie? To bywa zaskakujące.

Czego pragnie kobieta po 40

Czego pragnie kobieta po 40? Święty spokój to mój cel

Kobiety po 40 pragną świętego spokoju. Poczucia, że jest dokładnie tak, jak chcemy. Robimy to, czego pragniemy. Mamy plany, marzenia. Jednak umiemy się też cieszyć tym, co obok, na wyciągnięcie ręki. Prostymi chwilami dnia codziennego.

Doceniamy i celebrujemy. Oddychamy pełną piersią, łapiemy promienie słońca, tańczymy boso, słuchamy śpiewu ptaków i zachwycamy się życiem. Z kimś lub same. Jeśli z kimś, to na jednych falach, bez uczucia, że ktoś „ciąży i przeszkadza”. I jest, a tak naprawdę dużo lepiej, gdy go nie ma.

Mamy wybór i nasz święty spokój dzielimy z odpowiednimi osobami.

Przeczytaj, co nam tak naprawdę daje święty spokój i jak go osiągnąć?

Zaangażowanie

Czego jeszcze pragniemy? Zaangażowania, żeby nam się chciało i żebyśmy miały energię.

Pragniemy zaangażowania. To taki stan, kiedy czas nam sprzyja, nie wlecze się, ale ładuje nas pozytywnym nastawieniem. Napełnia wewnętrzny akumulator, dzięki temu wszystko nabiera sensu. Kroczymy przez życie, unosząc się kilka centymetrów nad ziemią. Wyrastają nam skrzydła. Rozpościeramy je szeroko i zdumione a jednocześnie zachwycone, jak to możliwe, zyskujemy coraz więcej ciekawych doświadczeń. Jeśli dodatkowo zaangażowana jest bliska osoba, znajdująca się tuż obok, szczęście jest pełne. I ogarnia nas upragniony spokój.

Dziwnym trafem wszystko zaczyna się układać, a każdy dzień jest fantastyczną przygodą.

Niezależność

Czego jeszcze chcemy?

Czuć się spełnione, niezależne. Mieć to, co do życia jest potrzebne. Materialnie, a nie tylko duchowo.

Nie bać się. Mieć przekonanie, że cokolwiek się zdarzy, damy radę. Pragniemy tego wyjątkowo mocno.

Zdrowie

Kobieta po 40 pragnie zdrowia, zwłaszcza jeśli ono nie dopisuje. Niektóre z nas żartobliwie mówią, że chcemy jeść i nie tyć. To też prawda. Na pewno zależy nam, żeby nasze ciała z nami współpracowały i nie nawalały.

Czego pragnie kobieta po 40? Rozwój

Bliski jest nam rozwój, który nas kusi, ale jednocześnie niekiedy wywołuje niepokój. Trzeba bowiem zaryzykować, zrobić coś niestandardowego, wyjść przed szereg, odkryć karty. Nie jest to proste.

Czasami trzeba zmienić życie o 180 stopni. I patrzeć szeroko otwartymi oczami, co się dzieje. Chcemy, pragniemy i boimy się. Toczymy walkę, jeśli wygra odwaga, możliwości są niemal nieograniczone.

Być sobą

Pragniemy być sobą, czuć się swobodnie, w domu, z przyjaciółmi, a nawet w pracy. Nie musieć udawać, rozumieć innych i siebie. Być szczerą i budować naprawdę wartościowe relacje.

Z jednej strony kochać siebie, ale z drugiej otaczać się osobami, które nas naprawdę inspirują.

Czego pragnie kobieta po 40? Mężczyzny, nie chłoptasia

Czego pragnie kobieta po 40? Mężczyzny, nie wiecznego chłopca. Takiego, który czuje się odpowiedzialny, umie wziąć sprawy w swoje ręce, nie załamuje się byle przeszkodą, walczy o lepszą codzienność. Rozumie, czym jest partnerstwo. Jest zaangażowany, robi to, co trzeba i nie czeka na setną prośbę, a później na oklaski. Po prostu działa. Jest z nim nam dobrze, gdy głośno się śmiejemy i gdy pozostaje tylko zapłakać…

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj