10 rzeczy, o których warto pamiętać. Zawsze

2

Są prawdy, o których warto pamiętać, jednak o których zapominamy, gdy przychodzi gorszy czas. Dlatego warto sobie o nich przypominać. Oto 10 z nich.

1. Możesz zacząć na nowo. Zawsze

Zacząć po 30. Być szczęśliwą. Wierzyć, że tak jak sobie ułożyłaś, będzie już na zawsze…a potem przeżyć rozpad tego wszystkiego w wieku 35 lat. Zacząć ponownie w wieku 36 lat. Może na początku nie być doskonale. Potem trochę się poprawi. Inni być może uznają, że jesteś dziwna. Nie będą rozumieli Twoich wyborów. Jednak Ty będziesz kochać tę drogę i kroczyć nią dumnie. Do czasu aż uznasz, że to nie dla Ciebie i zaczniesz wszystko od nowa po 40.

10

2. Ciągle się zmieniasz. Nie walcz z tym

Wszystko się zmienia. Jedyne co jest pewne to zmiana. Jednak nie tylko świat poddawany jest rewolucji, my też się zmieniamy. Być może tego nie zauważamy, ale dojrzewamy. To, co nas spotyka pozostawia po nas ślad.

I nawet jeśli ciągle jesteśmy takie same, to jednak trochę się zmieniamy…Dlatego wykorzystaj ten fakt. Zrozum, że nawet najgorsza chwila minie. Najgorszy czas przejdzie do historii, Twoje niedyspozycje również nie będą trwały wieczne. To pocieszające w trudnych dniach, kiedy wydaje się nam, że nigdy już nie zaświeci słońce.

3. Uczysz się na błędach. Dlatego dziękuj za przeszkody

Błędy to powód do radości, a nie smutku. Przeszkody, trudności – wzmacniają nas. Dają nam szansę do stania się lepszą wersją siebie. Do udoskonalenia się. Trudno na to tak spojrzeć, zwłaszcza gdy kipią w nas emocje, ale…warto.

4. Niektóre osoby muszą odejść

Czasami trudno się pogodzić z rozstaniem i zaakceptować to, że ktoś nie chce być w naszym życiu. Jednak trzymanie go na siłę i żebranie o uwagę to tylko poniżanie siebie. Nie warto tego robić. Zaakceptuj to. Ktoś, kto odchodzi, robi miejsce osobom, które przyjdą po nim.

5. Każde emocje trzeba poczuć

To najprostsza i najbardziej banalna prawda. Emocje, którym dajemy głos, znikają. Nie dręczą nas, nie obracają się przeciwko nam. Informują o czymś – o tym, że nasze granice zostały przekroczone, że czas odpuścić lub przeciwnie, zawalczyć o siebie. Wysłuchajmy ich i dajmy im odejść.

6. Nie musisz nic nikomu udowadniać

Lista osób, którym musisz coś udowodnić jest…pusta. I tyle.

7. Bycie sympatyczną to nie to samo, co bycie uległą

Warto być sympatyczną, uprzejmą i pomocną. Jednak nie oznacza to bycie cichą, uległą, grzeczną, dającą się wykorzystywać. Dobro powinno iść w parze z mądrością i asertywnością. Zawsze.

8. Możesz odpuścić wiele

Na pewien czas lub na stałe. Jeśli należysz do sporej grupy osób, które uwielbiają brać na swoje ramiona zbyt wiele, to odpuść. Będziesz zaskoczona, że nic się nie stanie…Nie stracisz, a możesz wiele zyskać.

9. Leniuchowanie to nie strata czasu

Choć oficjalna propagowana wersja brzmi, że gdy nic nie robisz, to tracisz czas, nie daj się. Nie wierz w to. To nie jest prawda. Czas na leniuchowanie jest potrzebny. Gdy sobie na niego pozwolisz, zauważysz, jak mocno wzrośnie Twoja produktywność. To zwyczajnie się opłaca.

10. Osoby z poczuciem własnej wartości nie niszczą innych

Pamiętaj, że osoba, która lubi siebie i czuje się z sobą dobrze, nigdy nie będzie niszczyć innych. Nie będzie próbować poprawić sobie samopoczucia kosztem innych. Współczuj tym, którzy próbują niszczyć.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj