Czy jesteś mądrą kobietą?

4

Być mądrą kobietą to mieć łatwiej…i trudniej w życiu. Łatwiej, bo zazwyczaj żyjesz wygodniej, umiesz się w życiu urządzić. Trudniej, bo masz większy kłopot, by znaleźć osoby, z którymi będziesz lubiła spędzić czas. Pytanie tylko po czym poznać, że rzeczywiście jesteś mądrą kobietą? Bo może Ci się tylko wydaje i…mi też?

Mądra kobieta słucha intuicji

Mądra kobieta słucha swojej intuicji. Gdy coś nie gra, to trzeba się temu przyjrzeć. Gdy nie pasuje, to nie odpuszcza, szuka powodu. Wie, że intuicja rzadko ją myli.

Zostawia coś dla siebie

Nigdy nie oddaje się w pełni, zawsze zostawia coś dla siebie, ma drobne, słodkie tajemnice. Nie stawia wszystkiego na jedną kartę i nigdy przenigdy nie pali za sobą mostów. Wie, że życie potrafi zaskakiwać na wiele sposobów.

Uczy się

Mądra kobieta nie wstydzi się swojego ciała, prędzej…własnej niewiedzy. Tego, że mogłaby umieć jeszcze więcej, że brakuje jej tak wiele. Ma świadomość, że …jeszcze sporo jej brakuje. Stąd nie ustaje w staraniach, by się uczyć ciągle czegoś nowego. Robi to z prawdziwą frajdą.

Korzysta z życia

Mądra kobieta wie, że bez sensu się zamartwiać. Połowa rzeczy, o którą się martwi i tak się nie zdarzy. Połowa? Zdecydowanie więcej, prawie wszystkie. Dlatego nie traci czasu na bezproduktywne załamywanie rąk. Korzysta z życia.

Wie, że wystarczy jedno uderzenie

Mądrej kobiecie wystarczy raz. Jedno uderzenie i pakuje mu walizki. Bo to jeden raz za dużo. Nie pozwoli podnosić na siebie ręki. Nie łudzi się, że na jednym razie się skończy.

Nigdy się nie poddaje

Jeśli nie drzwiami, to oknem. Jak nie oknem, to kominem. Nie dać się zbyć. Działać. Nie odpuszczać. W życiu wygrywają nie ci, co są grzeczni, ale ci co potrafią walczyć o swoje.

Patrzy szerzej

Mądra kobieta wie, że wiele osób ukrywa się pod markowymi strojami, pięknymi uśmiechami, w drogich domach i autach. Nie wszystko złoto, co się świeci. Wielu tylko kreuje się na jednostki wybitne, a w środki…no cóż, pustka.

Mądra kobieta nie tyle, co słucha, co kto mówi o sobie, ale jak wypowiada się o innych. Jak traktuje słabszych, ludzi, którzy nie mogą mu się odwdzięczyć…

Wie, że liczą się czyny

Mądra kobieta patrzy na czyny. Słucha, ale przede wszystkim obserwuje. Jeśli to, co mówi on nie zgadza się z tym, co robi – wierzy czynom. Nie jest naiwna. Mówić można pięknie, ale to po czynach ich poznacie.

Kiedy milczeć, a kiedy krzyczeć

Są chwile, które można zaakcentować tylko ciszą. I takie, kiedy trzeba głośno krzyczeć. Czasami milczenie to najlepsza opcja. Innym razem kluczowe są słowa, które potrafią zmienić rzeczywistość.

Kiedy i jak radzić sobie z głupotą innych

„Wielką jest mądrością umieć znosić głupotę innych”. Pitagoras oraz „Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami”. E. Hemingway

I to tyle w temacie.

I kiedy zapomnieć

Mądra kobieta wie, kiedy zapomnieć. W myśl zasady „Być mądrym to znaczy wiedzieć, kiedy należy pamiętać, a kiedy zapomnieć”. A. Rand

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj