Gotowe ciastka bez glutenu – gdzie kupić ciastka bezglutenowe?

1

Nietolerancje pokarmowe i alergie to wyzwanie na co dzień, ale jeszcze większe przy okazji różnych wydarzeń i uroczystości. Dobra organizacja pozwala jednak sobie poradzić w każdej sytuacji. Nawet na kawie czy herbacie, gdy nie masz nic słodkiego, możesz sięgnąć po gotowe ciastka bez glutenu. Na szczęście niemal w każdym sklepie znajdziesz ciastka bezglutenowe, nieco droższe niż klasyczne słodycze, ale już coraz lepiej dostępne. I to jest dobra wiadomość!

Gotowe ciastka bez glutenu

Gotowe ciastka bez glutenu w Lidlu

Lidl to znana sieć sklepów. Otrzymamy w niej wiele produktów bezglutenowych, wyraźnie oznaczonych i opisanych i takich, które są bezglutenowe – a możemy to stwierdzić po analizie składu. W tym drugim wypadku poszukiwanie gotowych wyrobów bez glutenu wymaga niestety więcej czasu i zaangażowania.

Ciastka bez glutenu

Lidl gotowe ciastka bez glutenu

Niektóre ciastka bezglutenowe są dostępne w stałej sprzedaży, inne tylko podczas akcji promocyjnych. Niemniej udając się do sklepu, z pewnością kupimy coś odpowiedniego. Poniżej kilka propozycji.

Dostępne w Lidlu w sprzedaży sezonowej

Gotowe ciastka bez glutenu Netto, Carrefour, Auchan, Kaufland, Rossmann

W tych sklepach: Netto, Carrefour, Auchan, Kaufland, Rossmann– mamy gotową półkę bezglutenową. Jest ona dostępna na stałe, za co ogromny plus. Minusem są dość wysokie ceny, zwłaszcza w Carrefour. Pozostałe markety oferują raczej dobre oferty na żywność bezglutenową. Duży plus dla sieci Netto, w której oferta bezglutenowa jest cały czas rozszerzana.

Kupione Carrefour ciasto miodowe

W marketach znajdziemy najpopularniejsze marki bezglutenowe, m. in Schar, Bezgluten, Balviten. Oferta ciastek jest spora. Oprócz biszkoptów, krakersów, ciastek typu delicje, znajdziemy wafelki, rurki z nadzieniem i wiele innych.

Można też nabyć duże wafle, do których wystarczy dodać krem czekoladowy, by w kilka chwil przygotować smaczne przekładane wafle.

Słodycze bez glutenu – lista

Ciastka bez glutenu Action

Ciastka bezglutenowe można kupić też w Action. Poniżej przykładowe propozycje.

Ciastka bez glutenu

Ciastka bez glutenu

Gotowe ciastka bez glutenu Biedronka, Aldi

Najgorzej chyba sytuacja wygląda w Biedronce, w której kupimy gotowe ciastka bez glutenu jedynie w okresie akcji promocyjnych, gdy takie produkty są dostępne. W stałej sprzedaży trudno ich szukać.

Znany producent bezglutenowy

Szkoda.

Na szczęście znajdziemy w Biedronce inne gotowe słodycze bez glutenu. Ich lista dostępna jest tutaj.

gotowe ciastka bezglutenowe

Nieco lepiej wygląda sytuacja w Aldi, jednak nadal wydaje się, że pod kątem ciastek bezglutenowych jest sporo do zrobienia. Dobrze gdyby oferta była coraz większa. A produkty bez glutenu lepiej oznaczane na półkach.

Internet ciastka bezglutenowe

W internecie wybór jest oczywiście największy. Mamy dostęp do wielu marek, także zagranicznych. Online kupimy właściwie każdy produkt w wersji bezglutenowej. Często ceny są również najkorzystniejsze.

gotowe ciastka bez glutenu

 jakie ciastka bezglutenowe

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj