Im głośniej inni gadają, tym bardziej Ci zazdroszczą?

1

Ludzie uwielbiają gadać i oceniać każdy Twój krok. Zła wiadomość jest taka, że niezależnie co zrobisz, to zawsze będzie źle. Panuje nawet przekonanie, że im głośniej inni gadają, tym bardziej Ci zazdroszczą. Czy rzeczywiście?

Im głośniej inni gadają, tym bardziej Ci zazdroszczą?

Żyją Twoim życiem

Są ludzie, którzy uwielbiają żyć czyimś życiem. Dlaczego?

Przeważnie dlatego, że ich życie jest zbyt ubogie. Nie mają co robić, więc wtykają swój nos w nie swoje sprawy. Nie tylko poświęcają swoje życie na śledzenie nowinek o sławnych ludziach, czytając portale plotkarskie i lubują się w oglądaniu co gorętszych zdjęć. Wiedzą również, co się dzieje na ich dzielnicy.

Często zasiadają w oknach. Słuchają i obserwują. To tradycyjny model. Jest też nowoczesny. Śledzenie w mediach społecznościowych. Takie osoby są w stanie googlować całe Twoje życie, a przynajmniej dowiedzieć się o Tobie naprawdę wiele. Gdy połączą wiadomości zebrane online z tymi dostępnymi w realnym życiu, to mają szerokie pole do popisu. Nawet nie musisz zbyt wiele się nim dzielić, żyjemy w takiej rzeczywistości, że jak ktoś chce, może Cię śledzić w bardzo dyskretny sposób.

Oczywiście im więcej robisz, tym więcej o Tobie mówią. Im więcej się angażujesz, tym najpewniej więcej się mylisz. A każde małe potknięcie może być omawiane na wiele sposobów. Im masz więcej szczęścia w życiu, im więcej ambicji, tym najpewniej poziom zazdrości rośnie. A wraz z nim lista plotek.

Chcą poczuć się lepiej. Więc krytykują

Mogłaś podjąć lepszą decyzję. Według życiowych mądrali. Doskonale ocenia się czyjeś decyzje z perspektywy czasu, gdy wszystko wiadomo. Gdy wiele spraw się wyjaśniło. Każdy jest mądry po fakcie. Ty też.

Jednak są tacy, którzy uwielbiają właśnie tak się zachowywać niemal zawsze. Jakby pozjadali wszystkie rozumy. Pokazują jacy to oni mądrzy.

Gdy jesteś z kolei w kropce, umywają ręce. Nie doradzą, nawet pytani milczą. Bo wiesz, bywa różnie. Oni nie będą brać odpowiedzialności.

Jednak gdy już wszystko jest jasne, to …. język im się rozwiązuje. I mówią jak najęci. Wtedy to są wszystkowiedzący. Dlaczego? Bo to proste. Kogoś zgnoić, zdeptać, zrównać z poziomem, po to, by samemu poczuć się lepiej. Krytyka to jeden ze sposobów na podniesienie swojej wartości.

Rysa na szkle

Nikt nie jest krystaliczny. Każdy ma wady. Jednak są osoby, które tych wad mają mniej. Są też tacy, który swoje słabości potrafią zamienić w zalety. I właśnie tym osobom się zazdrości.

I właśnie w nich szuka z uporem maniaka jakichś wad. Rysa na szkle zawsze się znajdzie. Wystarczy spojrzeć nieco pod innym kątem i gotowe. Nie brakuje ludzi, którzy uwielbiają to robić.

Czy jest na to sposób?

Można nie robić nic lub bardzo niewiele. Stać się nudną jak flaki z olejem. Dopasować się i podporządkować pod każdym względem. Jednak czy o to chodzi w życiu?

No nie.

Najlepsze jest zatem co innego. Lepiej zdystansować się do opinii innych. Śmiać się z plotek i robić swoje. Nie dać się zniewolić ograniczeniom, jakie stawia się przed nami. Być ponadto co mówią inni. Iść odważnie przez życie.

Mając na uwadze to, że psy szczekają a karawana jedzie dalej oraz, że im głośniej gadają, tym bardziej zazdroszczą. Ludzie szczęśliwi nie mają na to czasu, żeby koncentrować się na innych. Żyją swoim życiem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj