Lepiej późno niż wcale

0

Lepiej późno niż wcale. Dowiedzieć się, co jest w życiu ważne. Z kim być, a komu podziękować. Jak zmądrzeć i żyć tak, żeby niczego nie żałować. Lepiej późno niż wcale uświadomić sobie, że życie ma się tylko jedno. I naprawdę nie warto go zmarnować, czekając aż ludzie się zmienią, świat stanie się sprawiedliwy, a rzeczywistość zawsze będzie sprzyjać. Trzeba nauczyć się tańczyć w deszczu i śmiać po upadku, gdy wszystko boli i idzie nie tak, jak trzeba. Wbrew wszystkiemu, a zwłaszcza tym, którzy w napięciu oczekują na kolejne Twoje potknięcie. I gdy upadasz, patrzą z satysfakcją, a potem z zaskoczeniem. Stukają się palcem w czoło, nie rozumiejąc, z czego tak się cieszysz. Oni nie wiedzą, że lepiej późno niż później...złapać dystans do świata. Do kryzysów też. Bo to też minie.

Lepiej późno niż wcale

Niektórzy umierają, nigdy wcześniej nie żyjąc

Największa tragedia to umrzeć, nie zaznając życia. Żyć w połowie, asekuracyjnie, wycofując się, zanim tak naprawdę wszystko się rozkręci. Wszystko planować i nie znajdować miejsca na to, co nieprzewidywalne.

Tak bardzo się bać, że nie próbować.

Ignorować podszepty serca, sugestie intuicji. Okopać się w dobrze znanej pozycji, zadbać o to, żeby było ciepło, przyjemnie, bezpiecznie…i nijako. Nie wystawiać nosa z własnej mentalnej nory, co by nic nas dziwnego nie spotkało. Żyć, ale tak naprawdę wegetować.

… zacząć żyć

Życie jest krótkie. Wie to każdy, komu przyszło zmierzyć się z chwilami, które przychodzą na końcu życia i doświadczyć poczucia, że jeszcze tyle by się chciało, jeszcze tak wiele jest do zrobienia.

Wtedy nagle okazuje się, że cała lista rzeczy, które były tak istotne przez większość życia, nie ma żadnej wartości. A to wszystko, co się ignorowało i oceniało jako „wartości”, które poczekają – odzywa się w końcu całym mocnym głosem. Dopomina się o uwagę. I daje nauczkę! Bo człowiek sądził, że zdąży, że ma czas, a okazało się, że jednak nie do końca.

Nie bać się błędów

Lepiej późno niż wcale uświadomić sobie, że w życie wpisane są błędy. Każdy z nas je popełnia i nikt od nich nie ucieknie.

Dlatego można się ich bać, ale ich wizja nie powinna nas zamrażać i paraliżować, zabierając nam ważne doświadczenia.

Nie żałować nawet błędów, które popełnia się świadomie, ciesząc się z ekscytacji, która się za nimi kryje. Smakować smak ryzyka i radość wynikającą z odkrywania świata i siebie.

Lepiej późno niż wcale docenić właściwe osoby

Wiedź, kto jest kim. Lepiej późno niż wcale dowiedzieć się, że lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.

Lepiej późno niż wcale zacząć uśmiechać się szeroko do życia, wystawiać twarz do słońca i chodzić latem boso po trawie. Mieć obok siebie kogoś z kim będziemy czuć się swobodnie, kochani i docenieni. Nie tylko wtedy, gdy jest dobrze, ale również wtedy, kiedy dzieje się źle.

Lepiej później niż wcale zmądrzeć, zrozumieć i nauczyć się słuchać głosu serca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj