Po 40 kobiety stają się..niegrzeczne

31

Vidya Balan to indyjska aktorka Bollywood, która w styczniu tego roku skończyła 40 lat. Gdy przekroczyła czterdziestkę, trzeźwo zauważyła, że powodem, dla którego kobiety tak świetnie radzą sobie po jej przekroczeniu, jest fakt, że stają się niegrzeczne. Coraz bardziej zaczyna nam zależeć na nas samych i coraz mniej przejmujemy się opinią innych. I w tym tkwi nasza siła.

 

Aktorka wcielająca się w różne role kobiece, zauważyła, że kolejne lata sprawiają, że my kobiety stajemy się pewniejsze siebie.

“Po 40 stajemy się jeszcze bardziej gorące niż dotychczas. Rzadziej czujemy się nieswojo, coraz mniej dbamy o zdanie innych. Gdy przestaje nas obchodzić oburzenie innych, mamy coraz więcej zabawy z życia”.

Vidya Balan dodała: “Już nie noszę całego ciężaru świata na ramionach. Gdy miałam 20 lat, żyłam marzeniami, lata 30-te minęły mi na poznawaniu siebie, a po 40 przyszedł czas, by naprawdę pokochać swoje życie“.

Co Wy na to? Dobrze mówi?

Ja podsumowuję to parafrazą słów Sigmunda Freuda, po 40 nie tylko się  śni, ale się przytrafia!

31 KOMENTARZE

  1. Dokładnie! Potwierdzam – znany mi stan z autopsji ? Teraz kocham siebie i swoje życie! Moje skrzydła są w pełni rozwinięte, wiem czego chcę, a czego już nie, wiem dokąd zmierzam, jestem odważniejsza w swoich decyzjach, to najpiękniejszy czas❤ nigdy wcześniej nie byłam tak świadoma tego kim jestem ! kobiety cieszmy się z każdego etapu swojego życia i korzystajmy z niego! Tylko z głową

  2. Nareszcie nie obchodzi mnie opinia innych, na mój temat. Mam to porostu gdzieś. Ludzie mówią z zazdrości tylko oczywiście nigdy by się do tego nie przyznali

  3. No faktycznie teraz już nic nie musimy a możemy i z takiego też założenia wychodzi wiele moich koleżanek i o niektórych aż przykro słuchać i mówić co ze sobą robią…a niestety jak widzą tak piszą…

  4. + łatwość podejmowania decyzji , bez żadnych żali ..? Nie oglądania się za siebie ..
    Bez poczucia jakichkolwiek win / strat ..?
    = ODWAGA ?

  5. Bardzo dobrze mówi ?????absolutnie najlepszy wiek,totalna pełna świadomość swojej kobiecości i czerpania wszystkiego co najlepsze z egzystencji❤️???

  6. Po 40-stce człowiek wie co jest dobre a co złe – i ja to przeżyłam i wiem że to prawda. Nareszcie nic nie muszę a jeszcze wiele mogę. Kiedy powiedziałam mężowi że kobieta gdy kończy 40 lat zmienia fryzurę i męża – później przyznał że z niepokojem mnie obserwował (fryzury nie zmieniłam) powiedział że nic nie jest dane na zawsze. Wiem też że trochę się życie zmienia – wszystko jest prostrze, łatwiejsze a uczucia stają się silniejsze. Także nie ma co narzekać – każdy wiek ma swoje prawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj