Po 40 w końcu odnalazłam siebie

1

Potrzeba długich lat, żeby się odnaleźć. Często droga, którą serwuje nam życie, jest pełna zakrętów i ślepych uliczek. Wchodzimy, zatrzymujemy się i po chwili, która nierzadko stanowi lata, uznajemy, że to jednak nie to. Trzeba przyznać, że pora zawrócić i spróbować gdzie indziej jeszcze raz. Po 40 na szczęście jesteśmy zazwyczaj już na dobrej drodze. Zdążyłyśmy znaleźć siebie, a to właściwie wszystko zmienia.

po 40 magia, zmiana, kobieta

Błądzisz

Przez lata błądzisz. Uczysz się życia i siebie. Eksperymentujesz. Jesteś jak niezapisana karta. Nie wiesz, nie ogarniasz. Ale próbujesz. I okazuje się, że nie najgorzej Ci to idzie. Jest fantastycznie, ale bywa też kiepsko. Jak to w życiu.

Psychologowie oceniają, że lata przed 30 to czas kształtowania osobowości. Po 30 również wiele się zmienia, uspokajamy się, pomału dowiadujemy się, kim jesteśmy. Ten proces może trwać dłużej lub krócej. Jednak dobijamy do portu. I ten port ma dwie spore cyfry – 40.

„Życie naprawdę zaczyna się po czterdziestce. Do tego czasu po prostu prowadzisz badania”- Carl G. Jung

“Zdecydowanie czuję się bardziej komfortowo we własnej skórze od ukończenia 40 lat.” – Kate Moss

Boleśnie upadasz

Najwięcej w życiu uczymy się podczas upadków. To właśnie wtedy doświadczamy wszystkiego, co przydaje się nam w życiu. I choć boimy się porażek, to właśnie one nas zmieniają i sprawiają, że jesteśmy tym, kim jesteśmy.

Poza tym to one uświadamiają nam, czego naprawdę chcemy, a na co nie możemy się zgodzić.

“W wieku dwudziestu lat króluje wola; w wieku trzydziestu lat, dowcip; a po czterdziestce sąd.” – Benjamin Franklin

Po 40 wiesz, że wstaniesz…

Po 40 wiesz, że co by się nie działo, to dasz sobie radę. Wiele już widziałaś, sporo przeżyłaś. Dlatego zyskujesz wiarę w siebie. Taką, która zmienia Cię bezpowrotnie. Nie jesteś zagubioną łódką, która płynie tam, gdzie płyną fale, jest bezbronna, bo kieruje nią wiatr. Jesteś już świadomym żeglarzem. Wprawionym w boju, wypływającym na szerokie wody. I nie bojącym się, bo mającym wiedzę i doświadczenie, jak poruszać się nawet po burzliwym morzu.

“Wcale nie jestem smutna z powodu ukończenia 40 lat.” – Halle Berry

Już nie udajesz

Odnalazłaś siebie, więc nie musisz udawać. Przecież wiesz, że będąc sobą, jesteś najlepszą osobą, jaką możesz być. Jesteś prawdziwa.

“Kiedy przekroczyłam czterdziestkę, porzuciłam udawanie, ponieważ mężczyźni lubią kobiety, które mają trochę rozsądku.” – Maya Angelou

Po 40 chronisz to, co najistotniejsze. Siebie

Po 40 w końcu kochasz siebie. I cenisz siebie. Nie dajesz sobie wmówić, że potrzeby innych są bardziej istotne niż Twoje własne. Wiesz, że musisz dbać o siebie, bo jeśli sama tego nie zrobisz, nikt tego nie zrobi za ciebie.

“Czterdzieści lat to starość młodości; pięćdziesiąt młodości starości.” – Victor Hugo

„Sekretem geniuszu jest przeniesienie ducha dziecka na starość, co oznacza, że nigdy nie tracisz entuzjazmu. “- Aldous Huxley

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj