Rocznik 1984 – czyli jak dobrze być po czterdziestce

0

Życie po 40 to nowa jakość. Wiadomo! Problem w tym, że nie wszyscy w to wierzą. Gdy jednak temat zaczyna ich dotyczyć osobiście, nagle ku swojemu zdziwieniu zaczynają wiele rozumieć. Jakby coś ważnego w końcu stało się jasne. To takie życiowe olśnienie! Bo tak, życie naprawdę zaczyna się po czterdziestce. Zaczyna się na całkiem innych zasadach niż dotychczas. I rocznik 1984 wkrótce się o tym przekona. Bo właśnie w 2024 roku rocznik 1984 kończy 40 lat. Szykujcie się 🙂

Rocznik 1984

Co wydarzyło się w 1984 roku? Urodziłaś się!

Mogłabym zacząć od…tego, że w 1984 roku urodziłaś się Ty. Przyszłaś na świat i zmieniłaś życie osób, których kochasz. Wniosłaś nową jakość i energię. Być może od początku byłaś głośna i przebojowa lub było nieco inaczej, bo nauczyłaś się o swoje walczyć z czasem. Może jest też tak, że wolisz milczeć i omijać szerokim łukiem trudne osoby, zamiast wchodzić z nimi w trudne interakcje. Nie ma to większego znaczenia. Twój temperament może być różny. To, co jest pewne to fakt, że życie Cię zmieniło. Już nie jesteś dokładnie taka sama jak wcześniej. I bardzo dobrze.

Czas to doświadczenia. To lekcje, które uzmysłowiły ci na czym polega codzienna życiowa wędrówka.

Otworzyłaś oczy nieraz, byłaś szczerze zaskoczona, a nawet zszokowana. Ktoś na kogo mocno liczyłaś okazał się nie tym, za kogo go miałaś. Ktoś inny wyciągnął pomocną dłoń, a w życiu byś się tego nie spodziewała. I bardzo dobrze, że tak się stało. Doskonale, że przeżyłaś te lekcje.

Dzięki nim wiesz, kto jest kim. Poznałaś też siebie. I miałaś wiele okazji do tego, by prawdziwie się pokochać i znaleźć w sobie wystarczające pokłady szacunku.

Rocznik 1984 – przebojowe i pewne siebie kobiety

Urodziłyśmy się w całkiem innej rzeczywistości. W świecie, w którym większość miała dużo mniej niż dzisiaj. Marzeniem naszych rodziców było auto, czy telefon w domu. Nikt nie słyszał o smartfonach czy GPSach. Były mapy, pytanie o drogę i przygody, gdy się błądziło…

Na zakupy chodziło się na pobliski targ, na wakacje jeździło się do babci, pod namiot nad jezioro, czy na trzytygodniowe wczasy. Wyjazd nad morze czy w góry to było marzenie i wyprawa zarazem. Zamiast kilkudziesięciu zabawek – kilka.

Jeden wózek dla lalki, ewentualnie dwa. Marzyło się o Barbie, domku i aucie dla niej. Zakładało na włosy kolorowe gumki i nosiło getry z lajkrą.

Po szkole biegło się na podwórko. Siedzenie w domu było za karę. Przy trzepakach, na placu zabaw, z piłką, gumą do skakania. Bawiliśmy się kapslami, budowaliśmy skomplikowane twierdze z piasku. Były bazy na górkach i szałasy zbudowane z patyków i liści. Każdy się znał i łatwo było się odnaleźć. Bez telefonów. Mamy wołały z okien. Rzucały z wysokich pięter sok w butelce czy kilka groszy na lizaka.

Czas płynął wolniej, spokojniej. Mówiliśmy jako dzieci „dzień dobry”, staraliśmy się być grzeczni, gdy dorośli patrzyli…Bo sąsiedzi umieli przyjść na skargę, a wtedy złość rodziców bywała znacząca.

Zdaje się, że był większy szacunek do tradycji i do zasad. Panowało przekonanie, że pracą i
systematycznością można wiele osiągnąć.

Każdy znał swoje miejsce. Rzadko wychodził przed szereg. Byliśmy bardziej skromni, mniej śmiali.

Wychowywano nas inaczej niż dzisiaj.

Nie wszyscy się zgadzali z tym, jak byliśmy wychowywani. Niektórzy mają żal do tego jak byli. Inni są dumni. Bo czują, że żyli w najlepszych czasach, które niestety już minęły.

Jakie są kobiety urodzone w 1984 roku?

Kobiety urodzone w 1984 roku to osoby lojalne i zaangażowane. Zazwyczaj bardzo pracowite, ceniące zasady, lubiące przewidywalność.

To najlepsze przyjaciółki. Przeważnie tęskniące do głębokich i stabilnych relacji. Wiadomo, czego się po nich spodziewać.

Cenią wysokie wartości. Takie jak zdrowie, rozwój, dobrze spędzony czas. Nie chcą nic za darmo. Pragną tylko, żeby w życiu im nie przeszkadzać.

Uwielbiają dobrą zabawę, z najlepszymi ludźmi obok. Są pod tym względem niesamowite.

Czasami zawstydzają młodsze roczniki, które nie potrafią się tak dobrze bawić jak 84 🙂

Co się wydarzyło w 1984 roku?

30 stycznia miała miejsce premiera filmu „Akademia Pana Kleksa”. A w…2024 roku pojawił się nowy film dość luźno inspirowany książką Jana Brzechwy. W nowej ekranizacji są wątki z książki, ale opowieść tak mocno odbiega od pierwowzoru, że można ją uznać za niezależną, nową bajkę. Nowy „Pan Kleks” może się podobać, ale może też rozczarowywać. Jednak nie o tym. Tylko o liczbie czterdzieści. 🙂

24 stycznia Apple wyprodukowuje komputer Macintosh.

15 marca 1984 roku Międzyzdroje uzyskały prawa miejskie, a obecnie są jednym z ulubionych kurortów nadmorskich.

27 kwietnia w Barcelonie zaczęła się produkcja Seata Ibizy, znanego i lubianego auta także przez Polaków.

14 maja premierę ma kultowy film „Seksmisja” z wizją świata zdominowanego przez kobiety. Do dzisiaj „Seksmisja” jest cytowana i chętnie oglądana przez osoby niemal w każdym wieku.

18 czerwca oddano do użytku latarnię morską w Gdańsku.
19 czerwca karierę zaczyna Michael Jordan, a 28 września nastąpiła premiera serialu „Policjanci z Miami”. Natomiast 12 listopada Madonna wydaje album Like a virgin.
3 listopada odbywa się pogrzeb księdza Jerzego Popiełuszki.

Znane osoby urodzone w 1984 roku. rocznik 84

Weronika Rosati (9 stycznia), Gosia Andrzejewicz (14 stycznia), Paweł Domagała (19 stycznia), Rafał Maserak (17 lutego), Mark Zuckerberg (14 maja), Marta Żmuda Trzebiatowska (26 lipca) , książę Harry (15 września), Katy Perry (25 października), Robert Kubica (7 grudnia), Ty 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj