Rocznik 74 – gotowe na najlepsze

12

Urodziłaś się w 1974 roku? Mam dla Ciebie coś ekstra. Mianowicie wpis o tym, jak rocznik 74 podbija świat. I dlaczego właśnie Ty jesteś gotowa na najlepsze. Bo jesteś, prawda? 🙂

1974 czas betonu?

Lata 70te to czas budowy bloków z wielkiej płyty. To moment ogromnych inwestycji i zmian. Powstaje mnóstwo budynków, mieszkalnych i biurowych. Realizuje się wiele projektów drogowych. Trwa epoka Gierka w swojej najbardziej popularnej odsłonie.

Buduje się naprawdę dużo, a Polkom żyje się dużo wygodniej. W domu hitem jest prodiż i sokowirówka. To niezbędne akcesoria w wąskiej kuchni, w której okno jest niewielkie i znajduje się wysoko. W łazience stała pralka Polar, a w domu odkurzało się odkurzaczem Predom. Na ścianach wieszano tak zwaną słomiankę, czyli słomianą matę, na której szpilkami można było przyczepiać drobne bibeloty.

Kto miał telewizor, ten był ważny. Często by obejrzeć coś w telewizji (wybór był mocno ograniczony), chodziło się do sąsiada.

Nie musieliśmy się wstydzić, jak grali piłkarze. W sporcie szło nam całkiem nieźle!

Cały świat usłyszał o Polsce, gdy na papieża wybrano Karola Wojtyłę (w 1978, przeczytaj o roczniku 78).

rocznik 74

Co się dzieje w 1974 roku?

W lutym powstaje zespół Budka Suflera. 28 maja premierę ma komedia “Nie ma mocnych”. 26 czerwca sejm uchwalił kodeks pracy, który obowiązuje aż do dziś. 18 lipca świętowano 30 lecie PRL.

16 września otwarto nowe zoo w Poznaniu. 17 października koło Kielc zaczęła pracować pierwsza naziemna stacja łączności satelitarnej. 2 listopada ogromna wichura powaliła w Puszczy Białowieskiej Dąb Jagiełły.

11 stycznia w Kapsztadzie urodziły się sześcioraczki, pierwsze które przeżyły. 12 lutego radziecka sonda osiągnęła orbitę Marsa. 23 sierpnia John Lennon miał zaobserwować Ufo…

Jaka jest kobieta urodzona w 1974 roku?

Jaka jesteś Ty? Wiem ja 😉

Nie wierzysz?

No to posłuchaj.

Mianowicie jesteś gotowa na najlepsze, bo już wiesz, że warto czerpać z życia pełnymi garściami. Zamiast narzekać – lepiej działać.

Optymizm to podstawa. Głowa podniesiona do góry i determinacja wiele w życiu ułatwiają. Poza energią do działania, masz już sporo refleksji, które wskazują Ci, że nie we wszystko warto się angażować. Są tematy, których nie warto ruszać. Od innych lepiej trzymać się z daleka.

Co jeszcze? Aura tych dwóch cyfr – 7 i 4 sprawia, że naprawdę lubisz siebie. Olewasz niedoskonałości i uśmiechasz się do wad. To sprawia, że przyciągasz do siebie równie pozytywne osoby. Jesteś otwarta na nowe. I świat Ci sprzyja.

Bo kto jak nie Ty? Z energią i uśmiechem do przodu. Dziś i jutro też. 🙂

12 KOMENTARZE

  1. Tak to świetny rocznik. Silne babki. Właśnie teraz jest mój najlepszy czas. W końcu myślę o sobie. Doceniam to kim jestem wybaczam i dziękuję nawet za te trudne momenty. Każdy jest inny i wyjątkowy Ja też. I nie zamierzam odpuszczać życiu. Do przodu ❤️❤️❤️Alicja 1974

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj