Rocznik 70 – cudownie po 40 i po 50 też

2

Jeśli Twój rocznik to 70, to przyszłaś na świat w całkiem innym świecie. Ukształtowała Cię tradycja, więzy rodzinne, szacunek do tego, co się posiada i kult pracy. I choć teraz
nierzadko bardziej liczy się spryt i życiowa elastyczność zamiast lojalności i szczerości, to Ty nadal traktujesz rzeczywistość na nieco głębszym poziomie. Bo rocznik 70 to wrażliwość i pewność tego, co w życiu naprawdę ważne.

Rocznik 70

Co się działo w latach 70?

Lata 70 to był inny świat. I to nie przesada. Z jednej strony liczył się luz, naturalność, bunt i wolność, królowały styl boho, hippie, nosiło się dzwony, wyraziste wzory w kwiaty,
okulary lenonki, buty na koturnach i frędzle. Co ciekawe modne były też buty na słupku, które zakładali nawet mężczyźni. Z drugiej strony, zwłaszcza w Polsce, bywało nadal dość skromnie, co stanowiło mocną motywację dla ludzi, by z niczego robić coś. Tym bardziej, że do głosu coraz bardziej dochodził konsumpcjonizm.

Budowa, budowa

Lata 70-te to czas budowy. W Polsce powstaje mnóstwo bloków i wieżowców z wielkiej płyty. Buduje się dużo i szybko, niekoniecznie dokładnie. Za kredyt zaciągnięty przez Gierka. Dlatego w kraju pod wieloma względami panuje szaleństwo, ogromny entuzjazm i nadzieja na lepszą przyszłość.

W każdym domu, mieszkaniu jest już telewizor. Na którym stawia się wazoniki czy porcelanowe ozdoby. W każdym domu stoi również witryna z wyeksponowanymi bibelotami.

Jest dywan na podłodze, klasyczne tapicerowane fotele i krzesła, a także kolekcja puszek.

Jak się przebrać na imprezę w stylu lat 70?

Lata 70 te są często inspiracją. Dzisiaj chętnie urządzamy imprezy, na których królują stroje z tego okresu. I to doskonała myśl, bo w latach 70 tych królowała różnorodność, radość, mocne akcenty, czasami również kicz.

Wiele z elementów odzieżowych z tego okresu nosimy także dziś: dzwony, kombinezony, podkolanówki, szerokie kapelusze, buty na koturnie, minispódnice, kwieciste koszule, frędzle, tuniki, maxisukienki.

Modna była duża, wyrazista biżuteria. Ubrania podkreślały atuty sylwetki, były bardzo kobiece i radosne.

Dlatego świetnym pomysłem na uczczenie urodzin może być impreza w stylu lat 70tych.

Twój rocznik to 70? Zobacz, jaka jesteś

Osoba urodzona w 1970 roku jest wyjątkowa. Bo rocznik 70 jest wyjątkowy.

Zazwyczaj kobieta urodzona w 70 roku to dobry przyjaciel, taki, co wysłucha, da wsparcie, ale nie będzie mydlił oczu. Potrafi powiedzieć prawdę i nie boi się tego.

Ma swoje zasady, których się trzyma. Choć lubi też zwariowaną zabawę, kiedy świat zdaje się zapomnieć o grawitacji.

Czuje odpowiedzialność za rodzinę. Kultywuje tradycje, lubi czas spędzany z najbliższymi. Zazwyczaj ma grono dobrych znajomych. Szeroko się uśmiecha i swobodnie czuje w wielu miejscach. Chętnie podróżuje i poznaje świat.

Rocznik 70 nie boi się wyzwań. Zwłaszcza teraz, gdy jest po 50. Jeśli są tylko takie możliwości, przemierza świat z pewnością wygranej. Podejmuje nowe aktywności. I cieszy
się życiem.

Ważne wydarzenia w 1970 roku

2 marca ukazuje się w telewizji po raz pierwszy „Panorama”.
20 marca powstaje Uniwersytet Gdański.
13 czerwca – policja podaje, że wykryto w Polsce ponad 1840 bimbrowni.
18 lipca otwarto pierwszą w Polsce dyskotekę. Było to w sopockim Grand Hotelu
2 października zaczęła nadawanie TVP2.
19 października premierę miał film „Rejs”

Znane osoby urodzone w 1970 roku

Konrad Piasecki – dziennikarz
Mariah Carey
Marzena Rogalska
Hanna Lis
Naomi Campbell
Matt Damon
Ewa Wachowicz

2 KOMENTARZE

  1. Nie czuję się a już mam 53 lata egzystencji za sobą,przykre i dobre doświadczenia. Jednakoż czuję presję i dyskryminację ze strony państwa i pracodawców. Od trzech lat próbuję podjąć pracę….. W Toruniu od 2 lat . I jakże wielkie moje rozczarowanie.Kazdy szuka studenta lub słyszę że jest Pani w wieku “chronionym”. Czym zastanawia mnie lub przed czym? Przed uczciwą pracą , którą usiłuje znaleźć? Mam doświadczenie w wielu pracach ale nikt tego nie widzi. Umywa ręce przed zatrudnieniem takiej osoby . Gdzie ja żyję? Dlaczego prawo pracy jest tak mi przeciwne by ją dostać.Dlaczego pracodawca nie dostrzeże moich zalet? Lecz tylko swoją korzyść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj