Słodycze bez glutenu – na zajączka i nie tylko

1

Dobrze jest móc jeść wszystko. Bez wykluczeń. Niestety nie wszyscy mają taką możliwość. Są osoby (a z biegiem lat wydaje się, że ich mocno przybywa), które muszą czytać dokładnie każde opakowanie produktu, analizując skład, każdorazowo podejmując decyzję, czy można, a może jednak lepiej nie. Oto lista produktów bez glutenu, które znalazłam w popularnych sklepach. Idealne na zajączka dla dzieci i dorosłych, którzy muszą unikać glutenu z przyczyn zdrowotnych lub…innych.

Słodycze bez glutenu na zajączka

Jak znaleźć słodycze bez glutenu w popularnych sklepach?

  • można udać się na dział tak zwanej zdrowej żywności – tam znajdują się produkty z kategorii żywności specjalistycznej, marek zajmujących się stałą produkcją wyrobów bez glutenu, np. Schar, Bezgluten, Balviten. Produkty te oznaczone są znakiem przekreślonego kłosa. Symbol ten wystarcza, by mieć potwierdzenie, że produkt nie zawiera glutenu. Nie musimy czytać składu.
  • mnóstwo wyrobów bez glutenu znajdziemy na typowych półkach ze słodyczami. Jednak w tym przypadku kluczowa jest staranna lektura ich składu. Według prawa producent musi informować o pełnym składzie produktu oraz możliwościach ewentualnego zanieczyszczenia krzyżowego na halach produkcji. Jeśli w składzie ani w ostrzeżeniach nie ma informacji o zawartości glutenu lub możliwości zwartości (określanej jako “produkt może zawierać…”) można uznać, że dany produkt jest dobry do spożycia przez osobę uczuloną na gluten lub z nietolerancją glutenu – celiakią.

 

Słodycze bez glutenu
lizak bez glutenu
Słodycze bez glutenu
Słodycze bez glutenu
Słodycze bez glutenu
rodzynki dostępne w Action

Słodycze bez glutenu

Kit Kat zajączki bezglutenowe

słodycze na zajączka

te zajączki są oznaczone przez producenta znakiem przekreślonego kłosa. Dostępne w Kauflandzie, Lidlu.

Pianki bez glutenu

Na Wielkanoc można kupić dzieciom pianki. Nie są co to prawda typowe słodycze z z zajączkowego koszyczka, ale…przez dzieci są bardzo lubiane.

pianki bez glutenu

Czekoladowe jajeczka bez glutenu

Możemy kupić dzieciom M&M – w żółtym lub brązowym opakowaniu. Dostępne są nowe typowo świąteczne – w różowym opakowaniu.

 

W Aldi znalazłam z kolei takie czekoladowe jajeczka.

słodycze bez glutenu

 

słodycze bezglutenowe

Z kolei w Lidlu możemy kupić owoce w pysznej czekoladzie, oznaczone znakiem przekreślonego kłosa.

jajka bezglutenowe

Jajka i zające z czekolady bez glutenu?

Niezawodne w tym temacie są propozycje od Kinder – duże i małe jajka z czekolady w wersji podstawowej z niespodzianką w środku, a także zajączki z czekolady. Dobrą propozycją są też mniej znane figurki Figaro, które można nabyć na przykład w Polo Market.

zajączki bez glutenu

zajączki bez glutenu

Niech w te święta każde dziecko – małe i duże – cieszy się smakiem słodyczy – także wtedy, gdy muszą być to słodycze bezglutenowe. Wystarczy krótkie przejrzenie zawartości półek w sklepie, by znaleźć sporo propozycji bezglutenowych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj