Za co kochamy lato?

2

Nie za komary. Nie za kleszcze. Nawet upał w tej ekstremalnej formie, gdy trzeba pracować to nie to, co uwielbiamy. Jednak już dobra pogoda na urlopie – jak najbardziej. Gdy można leżeć w hamaku z dobrą książką, wylegiwać się na plaży, pić zimny napój na materacu, rozkoszując się pięknym widokiem… Wtedy nawet komary, kleszcze i gwałtowne burze są niestraszne. Można się przed nimi uchronić, przeczekać a potem czerpać to, co z lata lubimy najbardziej. Bo lato to moc pozytywnej energii.

Za co kochamy lato?

Luz, swoboda

Dlaczego latem tak łatwo o wakacyjną miłość? Przede wszystkim dlatego, że jesteśmy rozluźnieni, uśmiechnięcie, zrelaksowani. Nie pędzimy już tak szybko, nie skupiamy wzroku na jednym punkcie.

Zwalniamy, rozglądamy się, podziwiamy to, co znajduje się wokół. Jesteśmy bardziej otwarci na innych ludzi.
Czujemy, że życie ma smak. A rzeczywistość przynosi wiele możliwości.

Energia

Lato to czas, kiedy mamy więcej sił. Długi dzień, mnóstwo słońca elektryzują i ładują nasze wewnętrzne akumulatory. Jesteśmy bardziej aktywni, a to pomaga dodatkowo zmniejszyć stres.

Czas na świeżym powietrzu

Latem mamy też więcej możliwości, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Natura zachęca do spacerów, jazdy na rowerze, rolkach, wędrówkach górskich, kąpieli morskich, pływania w rzece czy jeziorze.

Piękna natura uspokaja nas, nastraja pozytywnie, działa terapeutycznie. Sprawia, że wyciszamy się i zyskujemy upragnioną wewnętrzną harmonię.

Za co kochamy lato? Dużo słońca

Znaczenie ma również słońce. To, że mocniej grzeje. Pozwala na produkcję niezbędnej dla zdrowia witaminy D.

Za co kochamy lato? Można szybko wyjść z domu

Latem wystarczą szorty, koszulka i klapki. Nie potrzeba długiego szykowania się i wychodzenia z domu.

Zapominamy o ciężkich kurtkach, ciepłych butach, itd. Po prostu wychodzimy tak, jak jesteśmy. I już.

Mnóstwo warzyw i owoców

Lato to czas kulinarnych uczt. Mamy dostęp do wielu świeżych owoców i warzyw, z których w prosty sposób można przygotowywać posiłki. Talerze mogą być kolorowe i zdrowe, a to daje nam dodatkowej energii i korzystnie wpływa na wygląd.

Urlop

Lato to dla większości czas urlopu. A urlop to możliwość życia pełną piersią bez myśli o pracy. W końcu można robić to, na co się nie ma czasu w pozostałe dni.
Można wyjechać, odpocząć, poznać nowych ludzi i poczuć, jak to by było, gdyby człowiek nie musiał pracować.

Lato kochamy również dlatego, że przypomina nam sielski, pełny luzu czas wakacji. Napełnia nas optymizm i wiara w lepsze jutro.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj