Jak mężczyzna sprawdza kobietę?

9

O tym, że kobieta sprawdza mężczyznę na pierwszej randce i nie przestaje tego robić podczas kilku kolejnych wie niemal każdy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że również panowie nie stronią od testów. Jak mężczyzna sprawdza kobietę? I tu zaczyna się robić ciekawie….

Jaka jest jego przeszłość?

Największe znaczenie podczas testowania partnerki odgrywa przeszłość mężczyzny. To ona budzi lęki oraz pragnienia rozegrania nowej relacji odmiennie od tych z przeszłości.

Mężczyzna, który miał do czynienia dotąd z bardzo zazdrosnymi kobietami, będzie wyczulony na wszelkie oznaki niepewności siebie i sceny zazdrości. Jeśli z kolei nie spieszy się do zmiany stanu cywilnego, a jego eks nalegała na to, szybko wyłapie wszelkie nawet zawoalowane pragnienia założenia białej sukni ze strony potencjalnej nowej partnerki. Problemy z przeszłości niczym duchy mogą wywoływać skrajne reakcje, nieadekwatne do sytuacji, łącznie z szybkim wycofaniem się z relacji, która według mężczyzny nie prognozuje za dobrze.

Klasyczne jest wtedy zdziwienie po stronie kobiety wraz z pytaniami, co się takiego stało, przecież wszystko szło dobrze…Problem w tym, że ona nie zdała testu…a on wyciągnął z tego wnioski.

Jak mężczyzna sprawdza kobietę?

Jak mężczyzna sprawdza kobietę?

Pierwsze jest oczywiście lustrowanie. Mężczyźni to wzrokowcy, dlatego ogromne znaczenie ma to, jak kobieta wygląda. I już na podstawie tego, jak on na nią patrzy i jak zachowuje się w jej towarzystwie można stwierdzić, że ona mu się podoba (sprawdź, po czym poznać, że on jest zainteresowany).

Mężczyzna testuje również, czy ona jest zainteresowana. Bada grunt, sprawdza, na ile może sobie pozwolić i czy nie zostanie odrzucony.

Drugi test to moment, w którym dochodzi do przypadkowego dotknięcia, muśnięcia dłoni, wpadnięcia na siebie. W tym momencie mężczyzna sprawdza reakcję kobiety, a także sygnały swojego ciała. Czy to było fajne, przyjemne, a może to całkiem nie to, czego się spodziewał. Podobnie jest z pierwszy pocałunkiem, który pozwala w kilka sekund zdecydować, czy dana relacja ma sens, czy może całkowicie nie iskrzy.

Zanim jednak dojdzie do kontaktu fizycznego, niektórzy mężczyźni testują kobiety paradoksalnie w bardziej wyszukany sposób, podczas rozmowy, oceniając, jak bardzo jest ona wyluzowana, czy jest materialistką, czy ma fantazję, czy można liczyć na szybką przygodę, czy jest raczej nastawiona na coś więcej, czy to dobry materiał na koleżankę, a może dziewczynę. Mimochodem on może sprawdzać, co ona myśli o imprezowaniu, piciu, czy nawet na tak poważne tematy, jak podział obowiązków. Mężczyzna może testować równie jej dystans do siebie, czy umie śmiać się z siebie, czy nie jest zbyt powierzchowna. Często sprawdza, czy umie ją rozśmieszyć, jeśli tak, to dobrze prognozuje relacji.

Na pewnym etapie związku on świadomie lub nie będzie ją prowokować, po to, by zauważyć jej reakcję i sprawdzić, na ile ona jest zaangażowana uczuciowo. Może próbować wzbudzić w niej zazdrość, wycofać się, udając, że wcale mu tak nie zależy. Wszystko po to, by z boku obserwować jej reakcję.

Jeśli mężczyzna uwielbia sport, będzie sprawdzać, czy ona akceptuje godziny spędzane przez niego przed telewizorem. Jeżeli jest maminsynkiem, bardzo szybko przedstawi ją mamusi, sprawdzając jej reakcję. Toksyk natomiast będzie raz po raz przekraczał kolejne granice, wciągając swoją wybrankę w pętla uzależnień.

Jak mężczyzna sprawdza kobietę?

Często żyjemy w przekonaniu, że mężczyźni są prości. Że chodzi im tylko o jedno i nie są skłonni do snucia intryg. To nieprawda. Podobnie jak kobiety, panowie testują innych, sprawdzając ich reakcje, podpuszczają, bywają sarkastyczni, mocno kreatywni wszystko po to, by odkryć prawdziwą twarz kobiety. A w przypadku niedojrzałych mężczyzn – by zdobyć nad nią przewagę.

9 KOMENTARZE

 1. Nigdy jakoś nie zwracałam na to uwagi, zawsze starałam się być sobą, bo po co ukrywać to, co się chce mieć w życiu, czy to czego się nie lubi i unika…

  • Też mi się tak wydaje:) Jako nastolatka myślałam, że meżczyźni patrzą tylko na wygląd ale z wiekiem wiem, że to bardziej skomplikowane:)
   A jak kobiety sprawdzają mężczyzn?:P

 2. Myślę, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni modyfikują swoją “strategię” w zależności od danej jednostki oraz podstawowej relacji (nie każdy związek zaczyna się od przypadkowego poznania).

  Odnoszę jednak wrażenie, że Panowie znacznie rzadziej grają w grę wówczas, gdy kobieta jest bardziej wylewna. Jeśli same nie ukrywamy naszych zamiarów, to Panowie nie muszą uciekać się do swoich sztuczek.

  W każdym razie – dla niezorientowanych, niedoświadczonych kobiet – ten poradnik jest w sam raz. Kiedy jednak doświadczymy związku, intryg i innych zachowań mężczyzny – wszystko za drugim razem zdaje się być logiczniejsze, bardziej spójne i zrozumiałe.

 3. Oni za dużo nie mówią przytakują niby ZAKOCHANI WG KOBIETY obserwują sobie…,..i NAGLE ODCHODZA TAK PO CICHU JAK WESZLI BEZ WYRZUTOW SUMIENIA ZALU ITP …..takich facetów ja miałam już 4

 4. Nie zauważyłam żeby narzekali żalili się jak kobiety mówili że to i to ich boli tego chcą tego nie .ZAWSZE BYLO OBSERWACJA Z BOKU PO CICHU I PAM!!!! ODCHODZE STRASZNY BOL !!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj