Mieszane uczucia w stosunku do partnera

0

Czy to normalne, że jednego dnia go kochasz tak mocno, że wskoczyłabyś za nim w ogień, a drugiego nie możesz na niego patrzeć? To nadal ta sama osoba, jednak dla Ciebie ktoś, kogo nie poznajesz. Masz mieszane uczucia w stosunku do partnera. I sama nie wiesz, co do niego czujesz. Bo co dzień to różne emocje. Jednego dnia miłość o niesamowitej mocy, a za tydzień totalne odrzucenie. Czy tak powinno być? A może to sygnał, że wasz związek pomału, ale znacząco psuje się od środka? Lub że nigdy nie był taki, jak sądzisz? Bo zepsuty był od samego początku? Ty po prostu nauczyłaś się perfekcyjnie okłamywać siebie. I wmawiać sobie, że jesteś z kimś innym…

Mieszane uczucia w stosunku do partnera

Mieszane uczucia

Sam fakt posiadania mieszanych uczuć jest zrozumiały. I wskazuje na wyższy poziom intelektualny. Potwierdza wkroczenie na wyżyny dojrzałości. Tylko osoba o pewnych zasobach umie spojrzeć na problem czy po prostu zjawisko w taki sposób, by zauważać różne odcienie. Zarówno czuć dumę, jak i złość, miłość, jak i wrogość, rozumieć i całkowicie odrzucać. To stan, kiedy z jednej strony czegoś chcemy, ale z drugiej całą mocą odrzucamy daną opcję. Nie możemy się zdecydować.

Nie wiemy, co o danej sytuacji myśleć. Bo nasz umysł jest pełen sprzecznych wniosków i spostrzeżeń.

Ciężko to wytłumaczyć.

Jednak u źródeł leżą emocje. Najczęściej skrajne. Pozornie się one wykluczają, ale tak naprawdę, gdy się im przyjrzeć, to tylko część z nich wskazuje na te kwestie, od których ustawicznie odwracamy wzrok. Nie chcemy ich widzieć i przyjąć. A to właśnie one są najważniejsze.

Dlaczego masz mieszane uczucia w stosunku do partnera?

Można kogoś kochać i nienawidzić w tym samym czasie. Choć pozornie wydaje się to sprzeczne, to takie nie jest. Silne emocje lubią chodzić parami. Bywa tak z różnych powodów:

  • w wyniku naszych indywidualnych cech – jesteśmy barwnymi jednostkami, skłonnymi do nagłych zmian nastroju, być może czasami niestabilnymi, nieprzewidywalnymi, same siebie zaskakujemy. Mamy temperament choleryka lub neurotyka.
  • Mieszane uczucia do partnera pojawiają się, gdy tworzy się dość specyficzny związek, z kategorii wybuchowych. Gdy się kochamy, to szaleńczo, a gdy kłócimy, to tak, że aż szklanki lecą. Tak też bywa.
  • Przyczyną może być depresja – niestety skrajne emocje, którymi obdarzamy partnera mogą być spowodowane naszą chorobą. Depresja tak się często objawia, że jednego dnia jest dobrze, a kolejnego człowiek czuje, że nie ma siły wstać z łóżka. Bo wszystko jest beznadziejne. Wtedy też partner bywa najgorszy z możliwych.
  • Nadmiernych wymagań. Nasze mieszane uczucia do partnera mogą wynikać z nadmiernych wymagań. Chcemy zbyt wiele. Być może słuchamy, jacy to inni panowie są doskonali. Zaczynamy myśleć, porównywać. Jeśli dziwne odczucia do partnera pojawiają się zawsze w tej samej sytuacji – po spotkaniu ze znajomymi, rodziną, koleżankami, warto się nad tym zastanowić.

Mieszane uczucia do partnera – może po prostu jest źle…

Mieszane uczucia do partnera pojawiają się także w toksycznych związkach. W fazie zaprzeczania, jednak również wtedy, kiedy do głosu dochodzi prawda. Z jednej strony jesteśmy szaleńczo zakochane, z drugiej jednak czujemy, że coś jest nie tak. Intuicja nam podpowiada, że te sceny zazdrości to chyba przesada. Rozsądek mówi, że te kłótnie to jednak nie są takie zwykłe kłótnie. Że coś nie gra. Czujemy, że tak nie powinno to wyglądać, jednak nie do końca przyznajemy się do tego same przed sobą.

Bo kochamy. Jednak nie tylko to. Mamią nas piękne chwile, których nie brakuje. Co z tego, że on jest taki nerwowy, skoro tak świetnie całuje, tak pięknie patrzy w oczy. Gdy jest pięknie, to fruwamy kilka centymetrów nad ziemią. A gdy on pokazuje tą drugą twarz, to zaciskamy zęby i po prostu chcemy to przetrwać.

Problem w tym, że tych gorszych chwil z każdym rokiem jest więcej i więcej. I musi przyjść
przebudzenie. Inaczej coraz bardziej będziesz krzywdzić siebie.

Mieszane uczucia do partnera to sygnał

Gdy pojawiają się mieszane uczucia do partnera, warto przystanąć i zastanowić się. Co to znaczy.

Może przyczyną jesteśmy my i nasze podejście. Może nasze zbyt wysokie wymagania. Być może depresja. A może problemem jest sam związek, który nie jest taki, jaki powinien być.

Czasami pobycie samej ze sobą, krótki wyjazd, rozmowa z psychologiem pozwalają nam otworzyć oczy. Warto zrobić to dla siebie, by odkryć co się kryje za mieszanymi uczuciami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj