Przebojowy rocznik 73 – to Twój?

1

Dzisiaj będzie piękny dzień. A to dlatego, że mam dla Ciebie same dobre wiadomości. Jeśli urodziłaś się w 73 roku, to musisz koniecznie to przeczytać. Być może domyślasz się prawdy lub jakiś czas temu ją odkryłaś. Mimo to, warto sobie ją uświadomić w całej okazałości, bez zadęcia, z dystansem i przymrużeniem oka – właśnie teraz. Oto wszystko, co warto wiedzieć o przebojowym roczniku 73. Kochane, czytajcie!

Jesteś kobietą po 40. Rocznik 73

Jeśli urodziłaś się w 1973 roku, niewątpliwie jesteś kobietą po 40. W zależności od tego, kiedy to czytasz (liczę na to, że ten artykuł będzie trochę żył po debiucie) możesz mieć 47, 48 lub więcej lat. Nawet jeśli jesteś już kobietą po 50, to pamiętaj, że nadal jesteś kobietą po 40.

Oznacza to tyle, że przychodzi do Ciebie całkowicie nowa jakość, spokój ducha, stabilizacja i harmonia. Jeśli miałaś odrobinę szczęścia, to obdarzyłaś się… pięknym uczuciem miłości. Lubisz siebie, a to pozwala Ci spojrzeć na wiele problemów z należytym dystansem i w końcu przestać przejmować się głupotami. Ach ta wolność…

rocznik 73

Czym się różni rocznik 73 od pozostałych?

Kobiety urodzone w 73 roku są przebojowe, pewne siebie, mogą osiągnąć naprawdę wiele, jeśli będą działać konsekwentnie. Nie wierzysz? No trudno, ale jeśli właśnie takie jest Twoje podejście, to świat stoi przed Tobą otworem.

Jako buntowniczka, która nie dowierza w to, co czyta, również możesz liczyć na wsparcie wszechświata w spełnianiu marzeń. Stanie bezczynnie i czekanie nic nie zmieni, ale systematyczne działanie ma ogromną moc. Nie chodzi przecież o to, by od razu przeskoczyć przepaść, ale dzień po dniu stawiać kolejny krok. Czasami trzeba najpierw stworzyć most, czyli zaakceptować, że pewne rzeczy nie są takie proste, jak chcielibyśmy, żeby były. To nie zmienia jednak faktu, że na wszystko jest sposób. Tak, dosłownie na wszystko.

Kobiety z 73 to nieustraszone bohaterki, czasami wkurzone na maksa, chcące rzucić talerzem o ścianę i wyć do księżyca, ale za chwilę pewne, że co by się nie działo, to dadzą sobie radę. Nigdy się nie poddadzą, bo stawka jest zbyt wysoka, żeby tak po prostu zrezygnować.

Wystarczy uwierzyć w siebie. To nie banał. To fakt. I taki wpis, jak ten jest właśnie po to, żebyś się uśmiechnęła. Pochyliła nad naiwnością i lekkością tego, co piszę i zrozumiała – tak, jesteś niezwykła, tak, możesz wiele, tak, wiele zależy od Ciebie, a to, na co nie masz wpływu – po prostu zaakceptuj lub…odpuść.

Co się dzieje w 1973?

Czy wiesz, że Kopernik naprawdę była kobietą? No, nie żartuje. Nie może być przypadkowe, że rok 1973 przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury został ogłoszony Rokiem Kopernikańskim. Innymi słowy urodziłaś się pod gwiazdą Kopernika. Jesteś w ten symboliczny sposób pod wpływem tego przełomowego, myślącego nieszablonowo naukowca bardziej niż ktokolwiek inny.

Istnieje duża szansa, że podobnie jak pani Kopernik 😉 zmienisz świat. Pokażesz innym, że jest całkiem inaczej niż inni myślą.

Odkrycia mogą być duże i małe.

Gotowa do rewolucjonizowania świata?

14 lutego w Polsce miał premierę film “Kopernik”, a 18 lutego świętowano 500 rocznicę urodzin Mikołaja.

Co jeszcze ważnego o 1973 roku? Wprowadzono system kodów pocztowych. Odtąd wysyłanie przesyłek było dużo prostsze, a list trafiał tam, gdzie trzeba.

Szczyrk w 1973 uzyskał prawa miejskie, tak, jak innych kilka miejscowości. A na Księżycu wylądowała radziecka sonda kosmiczna.

8 stycznia miała miejsce premiera filmu “Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wajdy, a 7 grudnia premiera filmu “Chłopi”.

6 czerwca polska drużyna piłki nożnej pokonała drużynę angielską 2:0.

W 1973 wprowadzono też wolną sobotę, stopniowo dzień pracy skracał się, żeby wyglądał tak jak dzisiaj – pięciodniowy tryb pracy.

22 lipca oficjalnie zaczęto produkować w Polsce maluszki, czyli Fiaty 126p.

Znane osoby urodzone w 1973

11 stycznia Joanna Brodzik, aktorka

23 marca Jerzy Dudek, piłkarz

24 marca Jacek Bąk, piłkarz

27 marca Agnieszka Dygant, aktorka

16 maja Michał Figurski, dziennikarz

1 czerwca Heidi Klum, niemiecka modelka

13 czerwca Kasia Kowalska, polska piosenkarka

Oczywiście też Ty…:)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj