Związek z inteligentną kobietą nie jest prosty. Nigdy nie jest nudny

3

Każda relacja w prawdziwym życiu jest wymagająca. Tylko w filmach jest bajkowo. I żyli długo i szczęśliwie wymaga niezłej pracy. Sporej cierpliwości, zaangażowania. A jest jeszcze trudniej, gdy mężczyzna wiąże się z inteligentną kobietą. Bo wtedy to już naprawdę nie ma lekko.

Z tego powodu tak wielu panów odpuszcza. I wybiera kobiety mniej pod tym względem wymagające. Wolą mieć obok siebie kogoś mniej inteligentnego, bo to daje mężczyźnie spokój, stabilizację…i jednocześnie brak wyzwań. Przy wyróżniającej się kobiecie trzeba bowiem się postarać bardziej. I stąd pewnie inteligencja kobiety nie jest na liście wymagań, priorytetów wielu mężczyzn poszukujących towarzyszki życia. Paradoksalnie to kobiety mówią, że pragną inteligentnego mężczyzny, a panowie…no niekoniecznie wymieniają tę cechę. Kobieta ma być miła, ładna, opiekuńcza, ale czy szczególnie inteligentna? No nie, bo z taką “babą” to same problemy.

Inteligentna kobieta nie zadowoli się byle czym

Największy “problem” z inteligentną kobietą jest taki, że nie zadowoli się ona byle czym. Będzie chciała i wymagała więcej. Od siebie i od innych.

Nie spocznie na laurach. Nawet jak będzie źle, nie podda się. Będzie próbować, kombinować, szukać rozwiązań. Po to, żeby mogło być lepiej.

Inteligentna kobieta dostrzeże słabe punkty czyjegoś wywodu, zauważy nieścisłości. Szybko wyłapie absurdy. Wskaże na to, co się nie zgadza. I będzie chciała wyjaśnień. Nie da się zbić z tropu bukietem kwiatów czy kolacją przy świecach. A to budzi niepokój.

Bo inteligentna kobieta umie rozmawiać, potrafi też mądrze się kłócić.

Poza tym ona po prostu dostrzeże więcej. Jej intuicja pozwala bowiem widzieć rzeczywistość pełniej.

Będzie chciała więcej

Inteligentna kobieta nie lubi stać w miejscu. Potrzebuje rozwoju.

I robi wiele rzeczy naraz. Chętnie wychodzi poza sferę komfortu, mierzy się z nowymi aktywnościami, spotyka nowych ludzi. Nie dla niej ciągłe siedzenie na kanapie, ciepłe kapcie i piwko w dłoni.

Będzie motywowała swojego partnera do wyjścia do kina, teatru, do pojeżdżenia na rowerach, do wypadu na weekend. Zaciągnie go na kurs salsy czy na wspólne lekcje hiszpańskiego. Jeśli trafi na typ leniucha, to nie ma co liczyć na wspólny happy end.

Powie Ci prawdę

Mężczyzna, który wiąże się z inteligentną kobietą musi być przygotowany na to, że ona powie mu prawdę. Będzie delikatnie wskazywała mu na miejsca, nad którymi trzeba popracować. Nie odpuści. Będzie uparta.

Będzie wyraźnie wyznaczać granice i nie pozwoli na ich przekraczanie. Jest wolna i nigdy nie pozwoli się ograniczyć do jednej roli, poprzez zamykanie w schematycznych ograniczeniach.

Nie skupi się tylko na mężczyźnie

Inteligentna kobieta nigdy nie wyrzeknie się siebie, nie zamknie się w domu i nie skupi na mężczyźnie życia. Nie będzie mu usługiwać, podawać codziennie ciepłych obiadów pod nos. Inteligentna kobieta ma mnóstwo pomysłów i planów. I nie boi się ich realizować. Dlatego często jest poza zasięgiem, skupiona na tym, co właśnie kiełkuje w jej głowie.

Będzie wyrażała emocje

Kobieta inteligentna ma także wysoką inteligencję emocjonalną. Dlatego rozumie, że każdy odczuwa emocje i warto je wyrażać. Zaakceptowanie uczuć to brak obawy przed okazaniem złości, rozczarowania, lęku.

Inteligentna kobieta jest pewna siebie, dlatego mówi, co czuje, czego potrzebuje. Nie ukrywa własnego “ja”, a to często łączy się z wyzwaniem dla jej otoczenia.

Bliscy mogą być nauczeni, by ukrywać to, co się myśli i czuje i gdy trafią na osobę, która nie wstydzi się płakać ze złości, to pojawia się konsternacja w ich oczach.

Z drugiej strony

  • inteligentna kobieta zmotywuje mężczyznę do rozwoju,
  • będzie go mądrze, empatycznie wspierać,
  • pomoże uniknąć wielu błędów,
  • mężczyzna nigdy nie będzie się z nią nudził,
  • niejednokrotnie będzie czuł dumę, że ma ją obok siebie, że jest właśnie z nim,
  • związek z nią będzie niezwykłą przygodą i wielką zagadką,
  • poza tym badania pokazują, że mężczyźni, którzy wiążą się z inteligentną kobietą żyją dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem.

Gdzie zatem tkwi haczyk?

Mianowicie…z inteligentną kobietą są w stanie żyć naprawdę inteligentni mężczyźni, silni i pewni siebie. Tacy, którzy nie będą czuli się gorsi, zazdrośni, kiedy ona będzie błyszczeć, rozwijać się. Inteligentna kobieta może żyć tylko z mężczyzną, który nie odbiera jej jako zagrożenia…dla własnej męskości. Innymi słowy problem – gdzie ci mężczyźni….

3 KOMENTARZE

  1. To nie tak, oni wybierają wygodę i mało rozgarnięta partnerka, będzie praczką, sprzątaczką, kucharką itd itd. Są po prostu wygodni. A co ma zołza do inteligencji? No właśnie. Zołza może wymagać i nie zamierza powtarzać latami, że trzeba coś zrobić, w końcu robi sama i kończy nierokującą znajomość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj