Czy po 40 można wyrzeźbić sylwetkę?

0

Ma na imię Kasia. Całe życie niespecjalnie o to dbała, żeby wyrzeźbić sylwetkę. Wyglądała tak, jak wyglądała. I w gruncie rzeczy było jej z tym dobrze. Jej dobremu samopoczuciu sprzyjał szybki metabolizm i aktywny styl życia. Po 40 coś się jednak zmieniło. Jej ciało zaczęło mocno odbiegać od wzoru, który była w stanie zaakceptować, dlatego postanowiła coś dla siebie zrobić. Od razu zapytała – czy po 40 można wyrzeźbić sylwetkę? Czy nie jest za późno na znaczące zmiany? Na szczęście odpowiedź brzmi – zawsze jest dobry czas, żeby zadbać o siebie! Po 40 też!

Czy po 40 można wyrzeźbić sylwetkę?

Pamięć dawnych zaniedbań. Czy po 40 można wyrzeźbić sylwetkę?

Nasze ciało pamięta: to jak o nie dbaliśmy przed laty. Doskonale wie, co jadłyśmy, jak często się ruszałyśmy, czy o sobie pamiętałyśmy. Wszelkie zaniedbania są zapisane w naszych mięśniach i naszej postawie.

Nasz siedzący styl życia łatwo poznać po zgarbionej sylwetce, płaskich pośladkach. Brak codziennego ruchu unaocznia się w małej plastyczności ciała, w kanciastych ruchach i niezbyt dużej lekkości. To, jak pracowałyśmy nad swoim ciałem po prostu widać. I im dłużej o pewnych kwestiach zapominałyśmy, tym zmiany są bardziej znaczące i rzucające się w oczy.

Czy można zmienić swoje ciało w wieku 40 lat?

Na szczęście nic straconego. Nawet jeśli przez lata niewiele robiłaś dla swojego ciała, wychodząc z założenia, że ważniejszy jest intelekt, to nadal wiele możesz zrobić teraz. Przede wszystkim możesz zrozumieć, że jako ludzie jesteśmy całością. To, jakie mamy ciało, wpływa na nasz umysł, nasze zdrowie i całe nasze życie. Nie można liczyć, że zaniedbując swoje mięśnie i kości, będziesz mieć fantastyczne
życie, bo najpewniej tak nie będzie.

Czterdzieste urodziny to moment, by zrozumieć, że intelekt nie góruje nad ciałem. Kroczy z nim ramię w ramię. Dlatego trzeba dbać o swój rozwój duchowy, ale również fizyczny. To moment, by pokochać swoje ciało i zaakceptować je. Od tego zaczynają się wielkie zmiany!

Gdy podchodzimy do swojego ciała z miłością, zmiana tego, co niedobre jest dużo prostsza. Nie ma wtedy przymusu, ani desperacji, jest systematyczna, cierpliwa praca nad tym, co wiemy, że ma ogromne znaczenie. Takie podejście do tematu – z troską i miłością pozwala zapoczątkować serię zmian. I to na stałe, a nie tylko na chwilę. A przecież o to nam chodzi!

Ile czasu potrzeba, żeby dojść do formy w wieku 40 lat?

Dochodzenie do formy to proces. Potrzeba czasu i cierpliwości. Ktoś, kto mówi, że wystarczy tydzień, kłamie!

To nie wszystko. Należy również wyznaczyć sobie realne cele, zbyt ambitne co najwyżej sprawią, że przetrenujesz się, nabawisz kontuzji, zakwasów i bardzo szybko zrezygnujesz – czy to z powodu zmęczenia, czy totalnego odmówienia posłuszeństwa przez własne ciało.

Powrót do formy należy potraktować jako proces, który wymaga czasu.

Twoje ciało cię wynagrodzi. Bardzo szybko możesz zauważyć bowiem pierwsze efekty. Już po kilku dniach doświadczysz najpewniej lepszego samopoczucia, niższego poziomu stresu, większych zdolności skupienia się, a także wyższej kreatywności. Twoje ciało będzie odprężone, bardziej podatne na treningi, skóra nabierze zdrowego blasku. Zauważysz u siebie początkowe objawy powrotu do utraconej równowagi.

Po kolejnych tygodniach najpewniej wyreguluje się u Ciebie apetyt, zwiększysz ilość spożywanej wody, do tego dostrzeżesz, że poprawia się jakość Twojego snu. Zaczniesz z większym optymizmem patrzeć w przyszłość!

Już po trzech miesiącach zauważalnie poprawi się Twoja kondycja i wytrzymałość. Będziesz w stanie ćwiczyć dłużej i mniej się będziesz przy tym męczyć. Twoje ciało będzie lepiej z Tobą współpracować!

Jak mieć płaski brzuch po 40?

Wiele osób zastanawiając się, czy po 40 można wyrzeźbić sylwetkę, rozważa, jak mieć płaski brzuch w tym wieku? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe. Nawet jeśli nigdy dotąd nie miałaś płaskiego brzucha, to po czterdziestce możesz być dumną posiadaczką kaloryfera. Oczywiście nie osiągniesz celu od razu, ale systematyczny trening przyniesie rezultaty.

W celu osiągnięcia płaskiego brzucha, podstawą jest zrzucenie nadmiaru kilogramów. Chodzi o to, żeby pozbyć się balastu w postaci tłuszczu w obrębie talii. A na taki efekt szybko zapracowujemy sobie nieodpowiednim jedzeniem, stresem, a także siedzącym trybem życia. Żeby odwrócić negatywne zmiany, należy ruszyć się z kanapy: iść pobiegać, pojeździć na rowerze, popływać, spacerować, ruszać się, gdy tylko jest ku temu okazja. Wszelki trening aerobowy będzie do tego celu najlepszy! To od niego należy zacząć – najpierw zrzucić nadmiar tłuszczu, a następnie skupić się nad kształtowaniem mięśni, w trakcie
wykonywania klasycznych brzuszków czy innych ćwiczeń.

Na koniec niewygodna prawda…Brzuch co do zasady tworzymy sobie w kuchni. Dlatego jeśli chcemy mieć płaski brzuch po 40, to należy zdrowo jeść! Unikać cukru, przetworzonych dań, fast foodów. W długiej perspektywie czasu dobrze zbilansowana dieta pozwoli uniknąć forsownych ćwiczeń, sama w sobie zbuduje nam płaski brzuch po 40….jest o co walczyć!

Dieta na płaski brzuch po 40 – kilka prostych zmian na dzisiaj

Czy po 40 można wyrzeźbić sylwetkę?

Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o dobrą formę i wygląd, wypracować wymarzoną sylwetkę i wyrzeźbić mięśnie. Wiek nie jest tu przeszkodą.

Wiele kobiet właśnie po czterdziestce w końcu ma więcej czasu dla siebie. Dzięki temu mogą wybrać się na siłownię, do klubu fitness czy iść pobiegać. Dzieci są starsze, potrafią zadbać o siebie. Po 40 mamy więcej możliwości i zdecydowanie więcej przestrzeni, by pomyśleć o sobie. Stąd wcale nie tak rzadką sytuacją jest diametralna zmiana sylwetki po czterdziestce. Jak twierdzą szydercy wcale nie na gorszą, ale właśnie na lepszą! Po czterdziestce możemy wyglądać lepiej niż kiedykolwiek wcześniej!

Czego nie robić?

  • Nie forsuj się. Idź pomału, ale systematycznie do celu.
  • Zacznij spokojnie. Przed Tobą długa droga. To nie jest maraton.
  • Nie stosuj wymagających diet, które mogą doprowadzić do groźnych w skutkach niedoborów żywieniowych. Niestety może to skutkować osteoporozą w późniejszym wieku.
  • Nie zapominaj o optymalnym dla Ciebie poziomie witaminy D.
  • Zapomnij o jednym ćwiczeniu. Stosuj różne formy ćwiczeń – ćwiczenia z obciążeniami, ćwiczenia wzmacniające, ćwiczenia równowagi i postawy.
  • Unikaj prostych gotowych rozwiązań w postaci tabletek na odchudzanie. Zamiast tego pij wodę, jedz dużo błonnika i ogranicz ilość spożywanych węglowodanów.

Pamiętaj, przed Tobą najpewniej co najmniej 40 kolejnych lat życia. Pokochaj swoje ciało i zadbaj o nie jak najlepiej potrafisz, a ono najpewniej odwdzięczy ci się wyższym poziomem energii, większą wytrzymałością, a także mniej dotkliwą menopauzą za kilka lat. Jest o co walczyć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj