Co powinna ustalić raz na zawsze każda kobieta po 40?

7

Choć kobieta po 40 niewiele musi, ale znacznie więcej może, to jest coś, co powinna wziąć pod uwagę. Co? Przeczytaj koniecznie!

Kobieta po 40 powinna raz na zawsze ustalić, ile ma lat

Kobieta po 40 powinna ustalić, ile ma naprawdę lat. I to nie dlatego, że wstydzi się swojego wieku i pragnie się na siłę odmłodzić, co jest w gruncie rzeczy słabe.

Ale dlatego, że po 40 jest zwyczajnie dobrze. I warto te piękne chwile zatrzymać dla siebie jak najdłużej. Najlepiej na zawsze. Jak? Obiektywnie się oczywiście nie da. Można na szczęście wkroczyć na wyższy poziom mentalnego przywiązania…do siebie. A to da motywację, by zachować na zawsze dobry nastrój i pozytywne nastawienie.

Jeśli tak dobrze jest po 40, to dbanie o siebie, ma sens. Radość życia i wyciskanie soków z każdej chwili – również. Niemarnowanie szans, czasu i życie tak, jak wcześniej nie miało się odwagi – także. Paradoksalnie dużo jesteśmy w stanie dla siebie zrobić, by czas nieco zatrzymać!

Kobieta po 40 powinna dowiedzieć się, jaką jest osobą

Kim jesteś? Niektórzy szukają drogi do siebie przez całe życie. I ciągle błądzą. Decydują się żyć pod dyktando innych, przyjmując cudzy system wartości za własny. Bez przekonania, z ciągłym poczuciem zawodu, że coś ważnego im w życiu umyka.

To bez sensu. Jeśli nie wiesz, kim jesteś, to nie jesteś sobą. Prawda? A po 40 zwyczajnie nie ma już czasu, by być kimś innym.

po 40

Kobieta po 40 powinna pokazać, gdzie są jej granice

Stawianie granic to nie wyraz egoizmu czy buty. To objaw miłości i dbałości o siebie. Należy to robić z wielką konsekwencją, nawet jeśli trzeba by było stawiać zasieki. Niestety nie do wszystkich trafiają prośby i ostrzeżenia. Czasami naprawdę trzeba wykazać się heroizmem, by zawalczyć o siebie. I trzeba to robić, nie tylko dla siebie, ale dla dzieci, które patrzą na mamę i biorą z niej przykład.

Kobieto po 40, naprawdę chciałabyś, żeby w podobny sposób ktoś traktował Twoją córkę czy syna? Jeśli odpowiedź brzmi “nie”, to już wiesz, co masz robić. Pomyśl o tym, gdzie będziesz za 10 lat, jeśli nic nie zmienisz i zacznij mądrze działać.

Kobieta po 40 powinna ustalić, gdzie ma talię i się tego trzymać

Zdrowy styl życia jest ważny. Jednak nie zawsze idzie on w parze z promowanym w mediach typem sylwetki. Jest mnóstwo kobiet, które odżywiają się zdrowo, sporo się ruszają, ale nie są w stanie osiągnąć figury modelki. I na szczęście wcale do tego nie dążą. I tego nie pragną!

Nie biorą pod uwagę przerzucenie się na listek sałaty na śniadanie i kolację. Czerpią z życia w pełni, nie katując się nadmiernie. I to jest jest dobre! Bo zdrowie tak, ale idealna figura za wszelką cenę – nie.

Zresztą spójrzmy prawdzie w oczy, natura nie jest sprawiedliwa. Niektóre tyją już po kawałku czekolady, a inne mogą jeść słodycze bez większych konsekwencji.

Dlatego po 40 warto ustalić, gdzie ma się talię i się tego trzymać. Bez zarzynania się nierealnymi planami na szczupłą sylwetkę. 

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj